Master IPA z Veľkých Popovíc na výčapoch len počas marca

Počas marca sa na výčapoch podnikov zapojených do programu Voľba sládkov objaví limitovaný špeciál Master IPA z Veľkých popovíc.

Tento pivný špeciál je mimoriadne obľúbený v zahraničí a rýchlo si získava popularitu aj u nás. Limitovanú edíciu India Pale Ale uvarili pre značku Master velkopopovickí sládkovia.
„Master IPA je vrchne kvasené pivo medenej farby, vyznačujúce sa krémovou bielou penou, ktorá sa čapuje v tenkej vrstve, alebo sa podáva na takzvanú hladinku. Master IPA s obsahom alkoholu 6,0 % očarí dominantnou chmeľovou arómou, v ktorej prevládajú kvetinové a citrusové tóny, chuťovo zaujme najmä výraznou horkosťou. Verím, že ulahodí aj chuťovým pohárikom slovenských pivárov,“ opisuje limitovaný špeciál sládok pivovaru Velké Popovice Vojtěch Homolka.

master ipa
Iba počas marca sa v rámci programu Voľba sládkov dostane na vybrané výčapy India Pale Ale z pivovaru Master. Foto: Pivovary Topvar

Len počas marca
Master IPA môžu milovníci piva ochutnať počas marca v podnikoch zapojených do programu Voľba sládkov. IPA je vrchne kvasené pivo s intenzívnou horkou chuťou a chmeľovou arómou, ktoré vo svete patrí k najpopulárnejším „ejlom“.
V zmienkach o pôvode piva IPA nachádzame, že vzniklo v druhej polovici 18. storočia, kedy britskí moreplavci hľadali pivo, ktoré by vydržalo dlhú plavbu z Anglicka do Indie. Dlhé cesty vtedy zvládali iba pivá typu porter, ktoré ale mali výrazne vyšší obsah alkoholu. S nápadom uvariť silný Pale Ale s dobou zrenia až dva roky prišiel pán George Hodgson. Po dlhej plavbe sa ukázalo, že drsné podmienky pri prevoze pivu prospeli. Počas plavby dozrelo v zrýchlenom procese o niečo skôr a do cieľa dorazilo v skvelej kondícii. Podľa cieľovej destinácie dostalo názov India Pale Ale.

Program Voľba sládkov prináša už druhý rok všetkým milovníkom piva každý mesiac jeden unikátny druh čapovaného piva v ich obľúbenej pivárni či reštaurácii. Zoznam prevádzok, kde si môžete februárový špeciál vychutnať nájdete na stránke www.volbasladkov.sk.

Pridaj komentár