Bažant prináša sériu unikátnych historických plagátov

Zlatý Bažant priniesol nielen pivo podľa varného listu zo sedemdesiatych rokov, či retro reklamnú kampaň ocenenú Zlatým klincom. Ale aj plagáty vyrobené postupom z minulého storočia. Jeden môžete vyhrať aj vy.

Na začiatku apríla priniesol pivovar v Hurbanove na trh novinku Zlatý Bažant ‘73, pivo inšpirované minulosťou. Jej úspešné uvedenie podporil kampaňou v retro štýle, ktorá sa na súťaži Zlatý klinec 2016 stala najúspešnejšou na Slovensku. V pátraní po koreňoch a tradičných postupoch však ide ešte o krok ďalej. Oslovil tri legendy grafického dizajnu, aby poodhalili postupy, akými sa vytvárala reklama pred štyrmi desaťročiami.

Ručne vyrábané plagáty
V Projekte ‘73 oslovil Zlatý Bažant tri legendy slovenského dizajnu – Pavla Chomu, Karola Rosmányho a Jana Meisnera, ktorí v sedemdesiatych rokoch tvorili okrem návrhov kníh, log a prospektov aj propagačnú grafiku. Každý z nich dostal rovnakú úlohu – vytvoriť autorský plagát pre Zlatý Bažant ‘73. Avšak inak, ako sa plagáty vyrábajú dnes – ručne, tradične, a za použitia postupov, aké sa používali pred štyridsiatimi rokmi.


Dokument o tvorcoch troch unikátnych plagátov budú vysielať viaceré televízie.

Návrat k tradícii sa vypláca
“Pracovať pôvodnými postupmi môže byť dnes skutočne náročná úloha. Takéto ponorenie sa do minulosti sme si vyskúšali začiatkom roka aj v našom pivovare,” povedal niekdajší sládok z Hurbanova Rudolf Kajan, ktorý viac než 40 rokov opatroval varný list, podľa ktorého sa navaril Zlatý Bažant ‘73.
Traja skúsení umelci sa takisto museli preladiť na prácu pôvodnými technikami. Čakala ich ručná kresba, koláž, vystrihovačky alebo sieťotlač. Pozrite si ich výsledok na stránke Projekte ‘73, zahlasujte za najlepší plagát, ktorý môžete aj vyhrať.
Ak sa chcete pozrieť bližšie na techniku výroby propagačných plagátov spred viac ako 40 rokov, máte v piatok 15.7. jedinečnú možnosť. Dokument Projekt ‘73 sa bude premiérovo vysielať o 20.10 hod na TV Dajto a o polnoci na TV Markíza.

zlatý bažant

Pridaj komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.