BeerFest, pivný event zimy v plnom prúde

Ak ste neboli včera na Pivobrana BeerFest, tak zoberte ženu a deti na nedeľnú prechádzku do Starej tržnice. Zabavíte sa všetci.

Pivobraňácky BeerFest môžeme pokojne nazvať pivným eventom zimy. Dvadsaťjeden pivovarov pod hlavičkou združenia Pivobrana prinieslo do Bratislavy skvelú ponuku. S partiou priateľov sme včera otestovali čo to dá a aj keď sme sa snažili veľmi, nezvládli sme ochutnať všetko. Avšak, kým počas Salónu piva máme problém s niekedy nevalnou kvalitou niektorých kúskov, včera sa nikto nesťažoval. Či sme pili ležiaky, belgické, anglické alebo americké ejly, všetky boli podarené.
Pred týždňom sme dokonca rozoberali, či nebudú chýbať výrobcovia zlatého moku z Čiech alebo iných krajín, včerajšok dal jasnú odpoveď: nie.

beerfest stara trznica
BeerFest navštívili stovky ľudí, no netlačili sa. Foto: spiritandbeer.sk

Špeciály aj tradičné ležiaky
Presný zoznam pivovarov a pív si môžete pozrieť v našom predchádzajúcom článku o tejto udalosti. Dobrou správou je, že peniaze nemusíte vymieňať za žiadne žetóny – platíte všade v hotovosti. Vstup vás vyjde na dve eurá a ak ste boli zvyknutý zo Salónu piva, že dostanete aj sklenený pohár, tu vám to nehrozí. Pivovary čapujú do plastu. Avšak, ak máte záujem, môžete si sklo kúpiť priamo v stánkoch – väčšina predajcov ponúka obrandované poháre. Druhou možnosťou si je zakúpiť pohár od organizátorov, tí ponúkajú festivalové poháre v rôznych štýloch.
Cena pív je samozrejme rôzna, stanovuje si ju každý pivovar sám. Avšak väčšina pív stojí dve eurá za pol liter a 1,50 eura za trojdecovú verziu. Samozrejme, niektoré špeciály stoja viac. Napríklad Baron Samedi od Unorthodox brewing stojí 2,50 eura za tri deci. Rovnako tak aj Behind the Hills Smoked Porter od Stupavaru.

beerfest stara trznica
BeerMalade, Copper Weizen od Pivovaru Brontvai a Red Rye Bastard od Wywaru. Foto: spiritandbeer.sk

Pod stromček
Ak ešte nemáte vianočné darčeky, tak tu aspoň časť z nich môžete nakúpiť. Či už potešíte príbuzných peknými pohármi, fľašami alebo novinkou Beermalade. My sme nakúpili všetko. Najmä Beermalade – džem navarený z piva zo slovenských craft pivovarov (zatiaľ JAMA Craft Brewery, Unorthodox brewing a Stupavar). V stánku môžete džem dokonca ochutnať a vybrať si tak ten, ktorý vám najviac chutí.
Čo sa týka ponuky fliaš, tak tá je bohatá. My sme neodolali a kúpili si Fine Barley od Hellstorku v kooperácii s Lucky Bastard z Brna.

Dojmy
– pivá sú skvelé
– ľudí nebolo príšerne veľa a na pivo sa nečakalo dlho
– ponuka bohatá
– sprievodný program veľmi nezaujal
– ocenili by sme väčšiu ponuku jedla

Pridaj komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.