Džem k vianočke aj fašírke. Ako vzniká Beermalade

Na Pivobrana BeerFest sme vyspovedali aj Moniku Nógellovú, ktorá stojí za nápadom pivného džemu – Beermalade. Prečítajte si ako vznikla táto zaujímavá lahôdka. Taktiež vám poradíme, s čím nezvyčajným sa dá sladký pivný džem fantasticky kombinovať a kde ho kúpiť. Dobrú chuť.

Ako vznikol nápad uvariť Beermalade?
Manžel je veľký pivár a má rád pivo. Ja zasa okrem iných povinností varím rôzne druhy džemu. Veľakrát sme sa rozprávali o tom, či nenavarím džem z piva. A napokon prišlo k realizácii. Moje prvé Beermalede dieťa je stupavarská IPA. Dnes už varím nielen z piva zo Stupavaru, ale aj z JAMA Craft Brewery a z Unorthodox brewing. Z každého pivovaru som navarila Beermalade z viacerých pív. Momentálne máme v ponuke jedenásť rôznych druhov Beermalade. Máme v úmysle ponuku priebežne dopĺňať a obmieňať, ale samozrejme stálice zostanú.

beermalade
O džem sa stará celá rodina. Snímka: Facebook

Prezraďte nám, ako vyzerá varenie.
Použijem čerstvé hotové pivo, pridám cukor a ostatné je už výrobné tajomstvo…

Spravíte Beermalade aj z netypických pív?
Beermalade sa dá uvariť takmer z každého piva. Hovorím to preto, lebo samozrejme všetky som ešte nevyskúšala. Radi by sme podporili malé slovenské remeselné pivovary.

Koľko piva treba na prípravu jednej fľaštičky?
Poviem to inak, z jedného litra piva približne jeden liter Beermalade.

Do rozhovoru sa zapojil aj manžel Imrich Nógell, ktorý sa stará o slovenské pivá na stránke RateBeer.com.

Všimol som si už aj nejaké ochutnávky, aké boli reakcie?
Robili sme dve ochutnávky. Prvá bola párovanie džemu s pivom, z ktorého je džem vyrobený. K džemu sme kombinovali rôzne druhy syra, napríklad fetu, oštiepok, potom sme tam mali šunku a aj banán pre vegetariánov. Pri druhej ochutnávke sme nepárovali pivo s džemom, ale s rôznymi jedlami. Napríklad šunkovú roládu, hermelínový chlebíček alebo fašírku či koláč z piškótového cesta a vianočné pečivo.

beermalade
V ponuke je džem z pív z viacerých pivovarov. Snímka: Facebook

Hmm, mäso na sladko môže byť skvelou lahôdkou.
Fašírka bola úžasná. Naservírovali sme ju s dvoma druhmi džemu a povedali ľuďom, nech zabudnú na horčicu a kečup. Namáčajte si fašírku do Beermalade. Niektorí si dokonca džemy zmiešali dokopy. A táto napárovaná kombinácia aj vyhrala.

Kde si kúpite Beermalade
Objednávku môžete zaslať cez facebookovú stránku, mailom na info@beermalade.com, objednať telefonicky (číslo je zverejnené na Facebooku). V krátkom čase bude dostupná naša stránka www.beermalade.com, na ktorej nájdete aj e-shop a čoskoro bude ponuka dostupná aj v pivotéke 100pív na Medenej ulici v Bratislave.

Pridaj komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.