BrewDog zverejnil recepty na všetky vlastné pivá

Milujete pivo od BrewDog? Teraz si ho môžete navariť doma vo vlastnej kuchyni. James Watt a Martin Dickie, ktorý stoja za týmto slávnym pivovarom, sa rozhodli zverejniť recepty na všetky pivá, ktoré varia.

Martin a James začali svoju pivnú púť už v roku 2005, kedy si v Británii nemohli kúpiť pivo, ktoré by chceli piť. Ako píšu na svojom webe, mali len trochu starého chmeľu Cascade (typický pre americkú pivnú revolúciu) a chuť navariť klon Pale Ale od Sierra Nevada.
Už o dva roky neskôr dostali pôžičku od banky a naplno rozbehli dobrodružstvo pod hlavičkou BrewDog. O ich ceste sme písali v článku BrewDog si získal ľudí pivom i drsným marketingom. Odporúčame si ho prečítať, aby ste získali širší obraz o tejto dvojici, o ich biznis modele, úspechoch a pokusoch. Ale späť k hlavnej téme tohoto článku. BrewDog umiesntil na internet svoj úplný receptár.

Možno to znie neuveriteľne, ale BrewDog sa rozhodol zverejniť všetky recepty na svoje pivá. Na viac ako 200 stranách sa dočítate nie len o podrobných postupoch, ale aj to, aké vybavenie budete potrebovať, či o párovaní s jedlom. Celý PDF dokument nájdete na stránke BrewDog DIY DOG alebo priamo na tomto linku. Okrem iného sa dostanete aj k receptom na pivá, ktoré ste nemali možnosť doteraz ochutnať, keďže neboli fľaškované, ale len stočené do sudov a teda čapované takmer výhradne iba v Británii.
V “receptári” nájdete klasiky ako Punk IPA, Dead Pony Club či IPA is Dead. Okrem toho tu nájdete ďalších 212 receptov. Áno, nie je to preklep, spolu je v knihe 215 receptov. Pre domovaričov ide o úžasný receptár, aký doteraz nemá obdoby. Okrem toho je pri každom recepte tip pre homebrewerov alebo aj rada, ako zmeniť recept na niečo iné – nové.
Odporúčame preštudovať každému, kto už pivo varí a rád by si pripravil doma klon, ale aj tým, ktorí sa potrebujú inšpirovať.

Pridaj komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.