Dosť tápania. Toto je najlepšia whisky roku 2015

Rozmýšľate nad tým, ktorá značka whisky je najlepšia na svete? Máme pre vás jasnú odpoveď. Najúspešnejšiu značku vybral magazín Drinks International na základe celosvetového predaja.

O japonských whisky sa hovorí od začiatku tohoto tisícročia, keď z národného trhu prerazili na svetový a to najmä vďaka úspechu značky Nikka. O jej neľahkých začiatkoch sme písali v článku Ako Japonec ukradol Škótom najlepšiu whisky na svete. A ako samotný názov článku napovedá, tento rok túto cenu opäť vyhrala pálenica z Japonska.

whisky nikka
Najobľúbenejšia je značka Nikka. Foto: Flickr.com/y.ganden

Bez Američanov
Nikka sa stala nielenže najpredávanejšou ale zároveň aj najviac trendy whisky. O tento post sa v minulom roku nebila so žiadnym americkým výrobcom. Namiesto toho jej najviac konkurovali Íri, Taiwančania a Indovia. Pre nás prekvapivo, sa do rebríčka nedostali žiadni Škóti. S úsmevom môžeme poznamenať, že naozaj platí to, že Japonec ukradol Škótom ich veľké bohatstvo.

Rebríček najpredávanejších značiek:

ZnačkaPôvod
1.NikkaJaponsko
2.JamesonÍrsko
3.YamazakiJaponsko
4.HibikiJaponsko
5.HakushuJaponsko
6.RedBreastÍrsko
7.TeelingÍrsko
8.BushmillsÍrsko
9.KavalanTaiwan
10.Tullamore DEWÍrsko

Druhý rebríček, ktorý každoročne zverejňuje magazín Drinks International je zameraný na najviac trendy whisky. Kým v tom prvom rozhoduje najmä predaj, v tom druhom je podstatné, ktoré značky si najviac žiadajú či už bary, reštaurácie alebo ľudia samotní, no nemuseli byť predané.

Rebríček naj trendy značiek:

ZnačkaPôvod
1.NikkaJaponsko
2.YamazakiJaponsko
3.HibikiJaponsko
4.JamesonÍrsko
5.KavalanTaiwan
6.ChichibuJaponsko
7.TeelingÍrsko
8.HakushuJaponsko
9.BushmillsÍrsko
10.Tullamore DEWÍrsko

Svet najpopulárnejších a najviac trendy whisiek sa poriadne zúžil na reprezentantov troch krajín. Zaujímavým je najmä fakt, že Íri majú aj cez veľmi malý počet fungujúcich destilérok veľmi veľké zastúpenie. Spolu na tomto ostrove funguje len 12 páleníc. Oproti Škótsku, kde ich je cez sto, je to veľmi malý počet. Preto by sme vám radi priblížili túto krajinu. Napríklad v článku Írska whiskey takmer zanikla, tu je jej útočisko. Alebo si môžete prečítať aj o dôvodoch, prečo je v Írsku tak málo páleníc, aj keď kedysi bola táto krajina liehovinová veľmoc a to v článku Whiskey, ktorú zničil hollywood.

Pridaj komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.