01
okt
Trnavský hrncovar
All day long
01-10-16

Oficiálne stránky súťaže: www.hrncovar.sk

Trnavský hrncovar je súťaž pre všetkých, ktorý pivo milujú nielen tak, že ho pijú, ale ho aj sami varia. Je to súťaž pre všetkých domácích sládkov, ktorí si chcú porovnať svoje umenie s ostatnými domovarníkmi a dostať spätnú väzbu od kvalifikovanej poroty.

Podujatie prebehne v sobotu 1.10.2016 v LOKAL PUB Trnava.
Presný harmonogram bude oznámený s dostatočným predstihom.

Na prvý ročník vyhlasujeme 5 hlavných kategórií a jednu špeciálnu:

A) Svetlý ležiak (EPM 11-15°P, EBC 0-20 )
B) Polotmavý a tmavý ležiak (EPM 11-15°P, EBC 20+)
C) Pale Ale (IPA, APA, EPA – EPM 11-16°P, EBC 0-30)
D) Žolík – ostatné pivné štýly
E) VÝZVA: medové pivo – pivo musí obsahovať nezanedbateľné množstvo medu a musí sa prejaviť na jeho chuťovom profile. Bez obmedzenia farby, spôsobu kvasenia a stupňovitosti.

X) MISS SYMPATIA – najlepšie hodnotené pivo medzi návštevníkmi.

Minimálna veľkosť vzorky pre hlavné kategórie je 1.4 litra (3×0.5L, 2×0.7L, 2×0.75L, 2x1L). Akceptované sú sklenené aj plastové obaly.

Hlavná registrácia bude prebiehať pred začiatkom akcie priamo na mieste konania. Možnosti registrácie na diaľku budú upresnené neskôr. Registračný poplatok za každú vzorku je 3.50 €.

Účastník môže prihlásiť do každej kategórie ľubovoľný počet vzoriek (rozumej rôznych pív zo svojej produkcie), ale každú vzorku je možné prihlásiť len do jednej z hlavných kategórií A-E (jeden druh piva nemôže súťažiť napr. medzi svetlými ležiakmi a zároveň aj v kategórii “žolík”).

Pivo však zároveň môže byť prihlásené aj do kategórie X. Veľkosť vzorky do kategórie X nie je nijak stanovená. Neriadená degustácia bude prebiehať medzi účastníkmi a čím viac donesiete, tým viac ľudí vaše pivo ochutná a tým viac ľudí vám môže dať hlas :-). Doporučujeme min. množstvo 2-3 litre.

Za prihlásenie piva do správnej kategórie zodpovedá sám súťažiaci. Pivá, ktoré budú výrazne mimo kategóriu, nebudú hodnotené.

V prípade, že v niektorej kategórii nebude prihlásený dostatočný počet (5) vzoriek, presúvajú sa vzorky z tejto kategórie do kategórie D. To neplatí pre kategóriu X. Tá sa v prípade nedostatočného záujmu ruší.