Gin Gin je slovenskou odpoveďou na celosvetovú ginovú vlnu

gin gin

Medzi krajiny, ktoré sa môžu pochváliť vlastným prémiovým ginom, sa konečne zaraďuje aj Slovensko so značkou Gin Gin.

Celosvetový boom v segmente prémiových ginov sa odráža aj v počte novovzniknutých značiek, o čom vypovedajú čísla dokonca aj v krajinách, kde gin nie je tradičným nápojom. Slnečné Španielsko sa stalo v roku 2017 najvačším importérom ginu v Európe a ginová vlna spolu s koktejlovou kultúrou začínajú dominovať aj v stredoeurópskom regióne. Gin gin je odpoveďou na celosvetovú ginovú vlnu u nás doma.

Ťažká úloha pre Slovákov
Slovenská destilérka stála pred veľkou výzvou, keďže každoročne súperia stovky výrobcov o pozornosť na trhu vývojom unikátnych receptúr v kombinácii s designom, ktorý dokáže zaujať. “Gin Gin je vyvrcholením stáročnej tradície herbálnej medicíny v našom regióne a macerovania bylín a plodov s liečivými účinkami v podomácky vyrobených destilátoch,” povedal majiteľ značky Ľubomír Flašík.
“Náš gin je úplne bez liehu, pričom na výrobu používame výlučne borievky pôvodom zo Slovenska a niekoľko desiatok bylín a plodov.” Design vyobrazuje elegantnú kombináciu tradičnej slovenskej modrotlače a silnej baníckej histórie ťažby zlata a striebra na Slovensku.

Pridaj komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.