Súťaž barmanov Heineken Star Serve má svojho víťaza

Minulý týždeň vyvrcholila v bratislavskom River´s clube na Dunaji prestížna barmanská súťaž Národné Finále Heineken Star Serve. V osobných súbojoch si meralo sily 16 barmanov z celého Slovenska, ktorí sa do finále súťaže kvalifikovali počas viacerých kôl prebiehajúcich od tohtoročného marca.

Na základe rozhodnutia päťčlennej odbornej poroty, na čele ktorej bol globálny sládok spoločnosti Heineken Willem van Waesberghe si titul Majster čapovania odniesol Peter Urbánek. Ten pracuje v prevádzke Music Café v Nitre. Porota v barmanských súbojoch priamo na pódiu hodnotila dokonalé zvládnutie 5-tich krokov rituálu čapovania Heineken Star Serve. Medzi nimi je individuálna kreativita pri podávaní piva Heineken, ako aj dávka charizmy a osobného šarmu, ktorá je pri práci za barovým pultom nevyhnutná.

Heineken Star Serve
Prvé miesto v súťaži Heineken Star Serve si odniesol Peter Urbánek z Nitry.

Víťaz súťaže Peter Urbánek získal okrem titulu Majster čapovania piva Heineken aj atraktívnu odmenu vo výške 2 000 eur. Okrem toho dostal i poukaz pre svoj podnik na nákup tovaru z portfólia spoločnosti Heineken Slovensko v hodnote 1000 eur.
“Nemohol som si želať viac. Víťazstvo je pre mňa obrovská pocta, nesmierne ma to teší. Po profesionálnej stránke ma to naštartovalo a posunulo o kus vpred. Zároveň musím priznať, že byť prvým Majstrom Slovenska v čapovaní piva Heineken je pre mňa veľký záväzok,” povedal Urbánek.
“Vzdelávaniu našich prevádzok v správnom čapovaní piva Heineken sa venujeme už niekoľko rokov. Celoslovenskú súťaž Národné finále Star Serve sme však zorganizovali u nás prvýkrát. Sme veľmi radi, že sa podujatie stretlo s veľkým ohlasom u odbornej verejnosti a najmä u samotných barmanov,“ hovorí Monika Kottmanová, ktorá sa venuje vzdelávaniu prevádzok v oblasti správneho čapovania piva.

Pridaj komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.