Jameson troma novinkami oslavuje remeselníkov, ktorí vyrábajú whiskey

Jameson prináša tri úplne nové druhy whiskey. Tie majú byť oslavov remesiel, ktoré sa podieľajú na tvorbe tohoto destilátu. Spolupracovali na nich traja dôležití muži z pálenice Midleton Distillery. Tí dostali príležitosť osláviť svoje remeslo pomenovaním edície po svojich obľúbených nástrojoch. Brian Nation – hlavný liehovarník, Ger Buckley – hlavný debnár a Billy Leighton – majster v master blender predstavujú: The Distiller ‘s Safe, The Cooper’ s Croze a The Blender ‘s Dog.

„Uvedenie Jameson The Whiskey Makers Series je výnimočným krokom. Vďaka nemu môžeme osláviť tých, ktorí vytvárajú a zdokonaľujú značku Jameson každý deň. Veríme, že tieto novinky zaujmú a budú inšpirovať milovníkov whiskey k objavovaniu ručne vedených procesov, ktoré dodnes zostávajú v srdci pálenice Jameson,” povedal brand manažér značky Jameson Martin Rusko.

Prvý prehovoril majster destilácie
Hlavný liehovarník Brian Nation je od roku 2013 nástupcom Barryho Crocketta. Ten pracoval v pálenici úctyhodných 47 rokov. Whiskey pripravená poďla neho je dokonalým príkladom takzvaného copper pot-still destilátu, teda whiskey vyrábanej technikou tradičného destilovania v malých medených kotloch. Brian so svojím puristickým pohľadom na výrobu whiskey skúma vplyv medi na novovznikajúci destilát. Výsledná whiskey Jameson The Distiller ‘s Safe v sebe nesie výraznú sladkosť jačmenného sladu a príjemné tóny marhule, škorice a melónu.

Sudy vdýchavajú whiskey život
Whiskey Jameson The Cooper ‘s Croze je ukážkou dôležitej úlohy hlavného debnára Gera Buckleyho. Výsledná miešaná whiskey je vyzretá v troch typoch sudov: z amerického bieleho duba, v ktorých ešte nezrel žiadny iný alkohol, ďalej v použitých sudoch po bourbone a v sudoch po sherry z európskeho duba. Tieto kombinácie dodávajú whiskey vanilkovú sladkosť, bohatú ovocnú chuť a harmóniu kvetinových a korenistých tónov. Ger Buckley ku svojej whiskey dodáva: „Ako piaty z generácie debnárov som vytvoril The Cooper ‘s Croze, aby som oslávil svoju lásku k drevu a jeho ohromnej ​​všestrannosti.”

Jameson Makers Series
Na ktorú z nich máte chuť? Foto: Jameson

Posledné slovo má master blender
Tretia whiskey, Jameson The Blender ‘s Dog, je oslavou zručnosti Master Blendera – majstra v miešaní whiskey, Billyho Leightona. Vzdáva hold umeniu miešania. Billyho najspoľahlivejší nástroj – ´a dog´ čiže pipeta – slúži na naberanie vzoriek whiskey zo sudov. Umožňuje mu miešať dohromady vzájomne sa dopĺňajúce destiláty z rozsiahlych zásob midletonskej pálenice. The Blender ‘s Dog v sebe ukrýva dokonalú rovnováhu medzi spiritom, drevom a časom. V chuti zaguľatená whiskey so sladkosťou karamelu má korenistý charakter s ľahkou trieslovinou a výnimočne dlhým záverom. “Chcel som vytvoriť harmonickú a komplexnú whiskey, ktorá zaplaví chuťové aj čuchové bunky,” dopĺňa Leighton.

Pridaj komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.