Jameson prichádza s whiskey odležanou v sudoch po pive

Výrobcovia whiskey v poslednej dobe čím ďalej tým viac experimentujú s prinášaním nových chutí. So zaujímavou novinkou prichádza Jameson, ktorý predstavuje whiskey odležanú v sudoch po stoute.

Whiskey odležaná v sudoch po sherry je už pasé. Destilérky dnes oveľa častejšie využívajú pivo či cider. Napríklad Tullamore D.E.W. má svoj Cider Cask Finish, Glenfiddich zas priniesol whisky, ktorá dozrievala v sudoch po pive IPA. Dnes nám Jameson predstavuje whiskey, ktorá dozrela v sudoch po tmavom stoute. Whiskey nesie meno Jameson Caskmates.

Whiskey pivu, pivo whiskey
Za vznikom tejto whiskey je zaujímavý príbeh. Keď sa pred rokmi vybral hlavný liehovarník spoločnosti Jameson na pohárik s miestnym pivovarníkom írskeho pivovaru Franciscan Well, ani jeden z nich netušil, čo ich spolupráca prinesie. Jameson poslal do pivovaru pár sudov, nech pomôžu obohatiť chuť piva, ktoré v nich zrelo. A prečo neposlať sudy späť? Nech pivo, ktoré nasiakla do barelov neobohatí zas chuť whiskey?
Proces je jasný. Do sudov, v ktorých zrel Jameson, sa načas uskladní tmavé pivo a následne sa v tých istých sudoch nechá opäť dozrieť whiskey Jameson. Výsledkom prepracovaného spôsobu výroby tejto trikrát destilovanej novinky je jej originálna chuť – jemná írska whiskey s náznakmi chmeľu, kávy a kakaa. To všetko dopĺňa nezameniteľná aróma spájajúca tóny čerstvo pokoseného sena, sadového ovocia, korenín a čokolády.

jameson
Spojenie whiskey a stoutu je jedným z najtradičnejších práve v írskych krčmách. Ako u nás pivo a borovička. 

Ako Ír, stout s whiskey
“Jameson Caskmates je ďalšou z rodiny, ktorá svojou originálnou chuťou spolu s unikátnym spôsobom zrenia, vytvára zaujímavý príbeh. Veríme, že jedinečné spojenie chutí jemnej whiskey dozretej v sudoch po pive zaujme všetkých fanúšikov whiskey aj kvalitných remeselných pivovarov. Caskmates, prvá whiskey, ktorá dozrieva v sudoch po tmavom pive, je dokonalým spojením, ktoré sa oplatí vyskúšať,” povedal brand manažér Martin Rusko. Caskmates si teraz môžete dopriať vo svojich obľúbených lokálnych remeselných pivovaroch a tiež pivárňach, ktoré sa primárne zameriavanú na pivné špeciály. Najlepšie si ju vychutnáte čistú alebo s ľadom, výborne však chutí aj s pivom alebo v pivných koktailoch.

Caskmates si teraz môžete dopriať vo svojich obľúbených lokálnych remeselných pivovaroch a tiež pivárňach, ktoré sa primárne zameriavanú na pivné špeciály. Najlepšie si ju vychutnáte čistú alebo s ľadom, výborne však chutí aj s pivom alebo v pivných koktailoch.

Pridaj komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.