Hostinec na Šanci prináša do Bratislavy skvelé pivo

Začiatok roka nepriniesol len sneh a mrazy, ale aj závan ďalšieho piva v Bratislave. Po prvýkrát sa v hlavnom meste objaví krčma (a nie len malý stánok), ktorá čapuje výhradne trnavské pivo Sessler.

Hostinec NA ŠANCI už otvoril svoje brány a pozýva milovníkov kvalitného piva usadnúť za stoly. “Kapacita hostinca je približne 70 miest,” píše nám Zuzana Ondrejková z obchodného oddelenia pivovaru Sessler. Kuchyňa síce nie je v plnej prevádzke. Avšak čo nie je, môže byť.  “Aktuálne ponúkame rôzne chuťovky k pivu, kvalitné párky s podielom mäsa minimálne 90 percent, nakladané hermelíny a utopencov,” približujú nám v hostinci ponuku.

sessler
Hostinec NA ŠANCI pozýva ľudí na pivo zo Sessleru. Foto: Hostinec NA ŠANCI

Ponuka rôzna
Piva na pípe sa budú obmieňať, výhradne však budú z pivovaru v Trnave. “Aktuálne máme na výčape pivo IPA, svetlú desiatku a aj šesťsladový špeciál,” hovoria nám v hostinci, z ktorého mikropivovar vraj nebude, všetko sa prenechá na zabehnutú varňu v Trnave. Ak sa chcete dozvedieť viac informácií, navštívte stránku hostinca na Facebooku.
Týmto ale hostinec dobrými správami nekončí. V Trnave nám potvrdili, že ak si u nich ako homebrewer objednáte slad, chmeľ, kvasnice či fľaše, tak si ich nájde právu na Šancovej ulici oproti budove YMCA.

 

—-

freshmarket
Freshmarket otvorí svoje brány už 29. januára. Foto: freshmarket.sk

Odchádzajú aj prichádzajú
Bratislavský trh s domácimi výrobkami, ktorý sídlil v starej budove IKEA sa presťahoval o kúsok (rozumej pár metrov) ďalej do novej budovy. V minulosti v nej mal svoje pôsobisko aj pivovar Sessler, ten ale z trhov odišiel. Milovníci CraftBeer zúfať za kvalitným pivkom nemusia, na trhoch nájdu úplne novú pivotéku s názvom Pivný raj.
Freshmarket otvára svoje brány už 29. januára, kedy budete môcť nakúpiť aj v pivotéke. O jej ponuke a službách vás budeme informovať v podrobnom článku už čoskoro.

Pridaj komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.