Jelínek po rekordnom roku otvorí bar v Tatrách

Vizovická spoločnosť Rudolf Jelínek má za sebou úspešný rok. Zisky sa vrátili na úroveň pred metanolovou aférou.  Preto rozvojové plány vizovickej destilérky tento rok začínajú naberať reálne kontúry. Jelínek otvorí v Tatrách nový bar.

Hneď ako sa roztopí sneh, začne v Starom Smokovci vo Vysokých Tatrách rast podniková predajňa Rudolf Jelínek s barom. “Je to krásne miesto s veľkým potenciálom. Vedie odtiaľto lanovka, na ktorej sa ročne zvezie 750 tisíc ľudí,” približuje plány Hospodářskym novinám riaditeľ spoločnosti Pavel Dvořáček. Dúfa, že v zariadení za osem miliónov privítajú prvých návštevníkov už tento rok.

Z dobrého hospodárenia sa Vizovická likérka môže radovať aj cez to, že v polovici minulého roka ukončila distribúciu výrobkov nemeckej firmy Berentzen Distillers. Táto spolupráca pritom pre firmu znamenala asi desatinu tržieb. “Dôvodom bola vzájomná nezhoda na ďalšom postupe v distribúcii a cenách produktov. Spoločnosť Berentzen sa rozhodla využiť ponuku inej firmy,” vysvetľuje riaditeľ spoločnosti Pavel Dvořáček pre Hospodářské noviny.

Vlastné sady
Pýchou posledných rokov sú pre značku Rudolf Jelínek jej vlastné sady, ktoré postupne rozširuje. Vlani i vďaka priaznivému počasiu spoločnosť zožala rekordných 500 ton ovocia. Stále je to však len zlomok z piatich tisíc ton, ktoré česká likérka ročne spracuje.
Celá medzinárodná skupina Rudolf Jelínek má v siedmich krajinách okolo 200 zamestnancov a je najväčším svetovým producentom ovocných destilátov.
Na Morave pestuje Jelínek najmä slivky, marhule, trnky a čerešne. K tomu má medzinárodná skupina ešte hruškové sady v Čile. “Našou hlavnou motiváciou pre vlastné pestovanie je, aby sme mali dostatok ovocia v primeranej cene. Nespornou výhodou tiež je, že máme kontrolu nad odrodovou skladbou ovocia i dobou zberu,” vysvetľuje Pavel Dvořáček. Do budúcnosti by si firma rada pestovala až tretinu svojej spotreby.

Celý článok si môžete prečítať na stránke ihned.czRudolf Jelínek loni utržil rekordních 470 milionů. Výrobce pálenek postaví bar v Praze a Tatrách.

Titulná fotografia: Flickr.com/Antti T. Nissinen

 

Pridaj komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.