Master IPA z Veľkých Popovíc na výčapoch len počas marca

Počas marca sa na výčapoch podnikov zapojených do programu Voľba sládkov objaví limitovaný špeciál Master IPA z Veľkých popovíc.

Tento pivný špeciál je mimoriadne obľúbený v zahraničí a rýchlo si získava popularitu aj u nás. Limitovanú edíciu India Pale Ale uvarili pre značku Master velkopopovickí sládkovia.
„Master IPA je vrchne kvasené pivo medenej farby, vyznačujúce sa krémovou bielou penou, ktorá sa čapuje v tenkej vrstve, alebo sa podáva na takzvanú hladinku. Master IPA s obsahom alkoholu 6,0 % očarí dominantnou chmeľovou arómou, v ktorej prevládajú kvetinové a citrusové tóny, chuťovo zaujme najmä výraznou horkosťou. Verím, že ulahodí aj chuťovým pohárikom slovenských pivárov,“ opisuje limitovaný špeciál sládok pivovaru Velké Popovice Vojtěch Homolka.

master ipa
Iba počas marca sa v rámci programu Voľba sládkov dostane na vybrané výčapy India Pale Ale z pivovaru Master. Foto: Pivovary Topvar

Len počas marca
Master IPA môžu milovníci piva ochutnať počas marca v podnikoch zapojených do programu Voľba sládkov. IPA je vrchne kvasené pivo s intenzívnou horkou chuťou a chmeľovou arómou, ktoré vo svete patrí k najpopulárnejším „ejlom“.
V zmienkach o pôvode piva IPA nachádzame, že vzniklo v druhej polovici 18. storočia, kedy britskí moreplavci hľadali pivo, ktoré by vydržalo dlhú plavbu z Anglicka do Indie. Dlhé cesty vtedy zvládali iba pivá typu porter, ktoré ale mali výrazne vyšší obsah alkoholu. S nápadom uvariť silný Pale Ale s dobou zrenia až dva roky prišiel pán George Hodgson. Po dlhej plavbe sa ukázalo, že drsné podmienky pri prevoze pivu prospeli. Počas plavby dozrelo v zrýchlenom procese o niečo skôr a do cieľa dorazilo v skvelej kondícii. Podľa cieľovej destinácie dostalo názov India Pale Ale.

Program Voľba sládkov prináša už druhý rok všetkým milovníkom piva každý mesiac jeden unikátny druh čapovaného piva v ich obľúbenej pivárni či reštaurácii. Zoznam prevádzok, kde si môžete februárový špeciál vychutnať nájdete na stránke www.volbasladkov.sk.

Pridaj komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.