Najpopulárnejší destilát na Slovensku prichádza s novým dizajnom

Slováci ju milujú! Metaxa je naďalej najobľúbenejšia na Slovensku. Ak rozmýšľate nad tým, že niekoho obdarujete destilátom, tak tu chybu rozhodne neurobíte. Navyše Gréci prichádzajú na Slovensko s fľašou vo výnimočnom dizajne.

Nový vzhľad, pod ktorý sa podpísala renomovaná dizajnérka Rodanthi Senduka, dýcha inšpiráciou gréckym dedičstvom a slobodným duchom krajiny. Na bielej porcelánovej fľaši uvidíte farebné vzory, ktoré symbolizujú podstatu prímorského života a entuziazmu. Metaxa Grand Fine prichádza v novom šate v počte len pár tisíc kusov.

Inšpirácia v sladkom gréckom živote
„Pri vytváraní dizajnu fľaše som sa inšpirovala malebnou gréckou scenériou, drobnými úzkymi uličkami, krásnymi minimalistickými vzormi a jednoduchosťou kykládskej architektúry. Farby som volila na základe známej idylickej scenérie: biela farba je ako domy na gréckych ostrovoch, modrá ako šíre more a zlatá pripomína slnkom zaliatu krajinu. Minimalistický dizajn som zvolila zámerne, pretože má vlastnú výpovednú hodnotu a zároveň ponecháva priestor na interpretáciu a objavovanie,” povedala dizajnérka.

metaxa
Nová fľaša je príjemný darčekom pre milovníkov Metaxy a aj zberateľov. Foto: Metaxa

Limitovaná edícia
Grécko dlhodobo oslovuje životným štýlom, históriou, remeslami i umením. Má typickú nezameniteľnú kultúru, ktorej dôstojným reprezentantom je už tradične Metaxa Grande Fine. Milovníci tohto jantárového nápoja si ju vyberajú vďaka výnimočnej zmesi hroznových destilátov a aromatických muškátových vín z ostrova Samos, pre ktoré je typický hladký a rafinovaný charakter.
Hlboká jantárová farba odhaľuje plné okrúhle telo a chuť s vôňou sladkého korenia, sušeného ovocia a starého duba. K dispozícii bude len niekoľko tisíc fliaš tejto zberateľskej edície. Kúpite ju v špecializovaných obchodoch na alkohol alebo v sieti Metro Cash & Carry.

Profil
Farba: Tmavo jantárová
Aróma: Príjemná aróma s dubovými tónmi, sladké korenie, sušené marhule a slivky, sladké drievko.
Chuť: Plná a korenistá. Zrelý dub, muškátový oriešok, biele hrozienka, med, cigara a cédrové drevo.
Obsah alkoholu: 40 %

Rondathi Senduka, dizajnérka a abstraktná umelkyňa, je známa autorka napríklad symbolu Olympijských hier v Aténach z roku 2004, či umeleckých predmetov z radu “YoYo”

Pridaj komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.