Monkey Shoulder je najpopulárnejšou škótskou sveta

Značka škótskej whisky Monkey Shoulder sa už po druhýkrát po sebe stala najviac trendy značkou škótskej whisky v top baroch po celom svete.

Toto ocenenie pre whisky Monkey Shoulder udelili celosvetovo najvplyvnejší barmani, ktorí pracujú v 250 rôznych, exkluzívnych baroch. Informáciu zverejnil časopis Drinks International, ako súčasť každoročne publikovanej správy “Top 50 najlepších barov sveta”.

Tento výsledok je potvrdením tvrdej práce komunity ambasádorov tejto značky škótskej whisky, ktorí na jej podporu organizujú rôzne aktivity, ako napríklad Svetový šampionát najlepších barmanov.

„Tím našej značky škótskej whisky zameral celé svoje úsilie na to, aby bola dobre známa najmä v komunite barmanov. Milujeme prácu so skvelými ľuďmi, ktorí sa snažia zvyšovať úroveň a najmä vďaka nim je Monkey Shoulder ponúkaná ľuďom tým najlepším spôsobom – s úsmevom a nenahraditeľnou osobnou skúsenosťou,“ hovorí hlavný ambasádor whisky Monkey Shoulder Dean Callan o úspechu, ktorý zaznamenala v januári ich whisky už po druhýkrát.

monkey shoulder
Najviac trendy whisky posledných dvoch rokov. Foto: federalmerchants.co.nz

Výsledky ankety boli sumarizované hlasovaním 250 top barov, ktoré vybral a ocenil, ako najlepšie bary na svete, časopis Drinks International. Práve tieto exkluzívne bary sveta mali možnosť v ankete vymenovať 3 najlepšie predávané a najžiadanejšie značky minulého roka. Väčšina top barov, ktoré sa hlasovania zúčastnili, sú klasifikované ako špecializované alebo luxusné koktail bary.

Ako chutí Monkey Shoulder
Monkey Shoulder je miešaná whisky, ktorá sa vyrába v limitovaných edíciách z 27 osobitne vybraných sudov z destilérok Kininvie, Balvenie a Glenfiddich. Tie jej dávajú sladovú sladkosť vanilky, marmelády a cukrovej trstiny. Všetky tri destilérky pochádzajú z regiónu Speyside, ktorý je typický sladkastými chuťami s ovocnými tónmi. Viac o škótskych regiónoch, destilérkach a ich odlišnostiach si môžete prečítať v článku Škótska whisky nie je jedna, delí sa podľa regiónov.
Fľaša navyše vyniká výnimočným dizajnom a tvarom, na “ramene” hrdla totiž sedia tri kovové opičky. Cena v slovenských obchodoch sa pohybuje spravidla pod tridsiatimi eurami.

Pridaj komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.