Najtajnejšie pivo na Slovensku? Bude to…

Dostali sme možnosť ochutnať zatiaľ tajnú novinku na pivnom trhu, ktorá sa v obchodoch objaví až koncom marca. Nevieme kto ju navaril a ani ako sa bude volať. Ale v niečom je výnimočná a vyniká medzi ostatnými pivami. Toto je najtajnejšie pivo na Slovensku.

Zelená fľaša, akú dnes v obchode nenájdete, no v minulosti ste ju určite videli. Aspoň tí, ktorí majú nad tridsať rokov. Žiadna etiketa na fľaši, na korunkovom uzávery sme taktiež nenašli žiadnu indíciu. Jediné čo vieme je, že ide o dvanástku ležiak, ktorú navarili v Hurbanove. Žiadne iné informácie sme nedostali. Avšak pred tým, než prejdeme k špekuláciám, vám prezradíme čo na novinku hovoríme.

najtajnejšie pivo
Najtajnejšie pivo – farba pekná, pena drží. Foto: SpiritandBeer.sk

Pivo má výraznejšiu chuť po slade i chmeli. Prvé čo nám napadlo, že by mohlo ísť o nejakého príbuzného štvorsladovému Corgoňovi. Avšak v pive cítime viac chuti. Nie je to síce craftbeer, ale ani nejaká ofarbená voda, ktorú by ste nazvali europivom. Dokonca si dovolíme tvrdiť, že v konkurencii s Plzňou pôjde v tomto prípade o víťaza. Avšak každý ma iné chute a iné preferencie.
To čo ale chceme povedať je, že v Hurbanove prichystali pivo, ktoré bude pravdepodobne prvou voľbou, keď sa zastavíte počas cesty na chatu s priateľmi v supermarkete v Gemerskej Polome alebo v Popudinských Močidlanoch. Alebo si ho kúpite cestou domov vo večierke po náročnom dni v práci. Alebo, keď si sadnete do normálnej krčmy, tak si ho dáte radšej než Šariš, Kozel, či Kelt.

najtajnejšie pivo
Pamätáte si dizajn tejto fľaše? Najtajnejšie pivo bude v obchodoch v nej. Foto: SpiritandBeer.sk

Každý rok prináša Heineken nejakú novinku, či už ide o nealkoholického radlera, Strongbow alebo pšeničné pivo. Nebude tomu inak ani v roku 2016. Avšak nenazval by som to možno novinkou, ale skôr návratom ku koreňom. Jednak kvôli fľaši, ktorú si mnohí môžete pamätať z minulého storočia – totiž v nej boli balené azda všetky pivá, ktoré sa v Československu predávali. Ale najmä kvôli chuti, ktorá popiera tvrdenie, že z veľkých pivovaroch môže vzniknúť len unifikované pivo.

Čo ešte o tomto pive vieme
Malo by sa predávať bežne v obchode, nejde o limitovanú edíciu ale od konca marca o stálu ponuku. Pivo by malo byť balené v skle, ale dostane sa aj na výčapy. Je pravdepodobné, že sa časom objaví aj v plechovkách, ale túto informáciu potvrdenú nemáme.
A pod akou značkou sa bude predávať? My si myslíme, že pôjde o Zlatý bažant. Corgoň má svoju štvorsladovú verziu a myslíme si, že Heineken nepotrebuje teraz rozvíjať túto značku.
Okrem neho sa (podľa wikipedie) v Hurbanove varí ešte Gemer a Martiner, ktoré nemajú cvengot a rozhodne by neuľahčili predaj tejto novinky.
Ďalej je v ponuke Kelt, avšak v tomto prípade ide o pivo s relatívne krátkou históriou, ktorú sa nehodí spájať s výnimočným dizajnom už spomínaných fliaš. Preto si myslíme, že ide o návrat k minulosti v podaní Zlatého bažanta.
Nechajme sa prekvapiť a počkajme si na koniec marca.

3 thoughts on “Najtajnejšie pivo na Slovensku? Bude to…

Pridaj komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.