Navštívili sme DuB Brewing: Takto vyzerá americký pivovar

V pivovare DuB Brewing sa dolaďujú posledné detaily. Američan Matthew Wirtz, s ktorým sme sa rozprávali pred nedávnom, spúšťa svoj americký sen na Slovensku.

Už to vyzerá veľmi reálne, keď stojíme v bývalých račianskych potravinách, kde vzniká nový pivovar DuB Brewing. Matthew je oblečený v pracovnom a netrpezlivo čaká na to, aby mohol upratať po robotníkoch, zavolať úrady na kolaudácia a začať variť. Pred nedávnom sme s ním priniesli rozhovor o slovenskom pivovarníctve i našich remeselných pivách. Kto ste ho nečítali, odporúčame – Matthew v ňom priniesol viacero zaujímavých názorov či myšlienok.
A keďže sme rozhovor nerobili osobne, chceli sme sa s Američanom, ktorý si vzal Slovenku, stretnúť a pozrieť sa, ako je na tom prvý americký remeselný pivovar na Slovensku.

Matthew s pivovarom DuB Brewing prináša do Bratislavy aj kus Ameriky. Minimálne v podobe stolovania a piva. Aj keď v pivárni budú klasické stoly, kde vás obslúži čašníčka, tak sa môžeme tešiť aj na veľký bar, kde si spolu môže usadnúť 18 ľudí.  “V Amerike je bežné, že sa v baroch rozprávajú návštevníci s výčapným alebo aj úplne cudzí ľudia medzi sebou, či ľudia, ktorí sa poznajú len z podniku,” hovorí Matthew. Prináša to živšiu a priateľskejšiu atmosféru. A tú by on vo svojom pivovare mal radšej ako ľudí skrytých v izolovaných boxoch.

Pridaj komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.