Zlatý Bažant Nealko končí, nahrádza ho skutočné nealkoholické pivo

Nealko končí, prichádza 0,0%. Heineken ukončil výrobu najpredávanejšieho nealkoholického piva na Slovensku a nahradil ho skutočným nealkom. Jeho chuť je však odlišná.

Zlatému Bažantovi sa podaril minulý piatok husársky kúsok. Oznámil koniec najpredávanejšieho nealkoholického piva na Slovensku. Pre mnohých nelogický ťah, keďže toto pivo zbieralo každý rok ocenenie na súťažiach doma aj v zahraničí. Informáciu zdielali mnohé slovenské média na svojich portáloch, ako napríklad SME či Trend.
Heineken však až do dnes nepovedal, čo je naozaj za rušením populárneho nealka. „Nebolo to jednoduché rozhodnutie. Zlatý Bažant Nealko bol medzi našimi spotrebiteľmi vnímaný veľmi pozitívne, bol to úspešný produkt ako na Slovensku, tak aj v zahraničí. Avšak, aj napriek názvu sme si boli vedomí, že v ňom ostávalo isté množstvo alkoholu. Preto sme sa rozhodli ukončiť výrobu piva Zlatý Bažant Nealko,“ vyjadril sa generálny riaditeľ Odin Goedhart.

Prichádza skutočné nealko
Heineken sa samozrejme nechce zbaviť príjmov, ktoré pramenia z predaja nealkoholického piva a ani sa stiahnuť z tohto segmentu trhu. Zlatý Bažant Nealko preto nahradzuje nový produkt, Zlatý bažant 0,0%. Má ísť o pivo, ktoré má výraznejšiu chuť, ako doterajšie Nealko a podľa fokusových skupín, ktoré si pivovar robil, v slepom teste vyhrala chuť nového piva nad starým.
Pôjde o sladovejšie pivo, čomu zodpovedá aj zvýšená cukornatosť. Kým doterajšie pivo malo na 100 mililitrov 76 kj, to nové až 93 kj. Predbehlo tak aj Birell s 87 kj.

Titulná fotografia: Heineken

Pridaj komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.