Namiešajte si nestárnucu klasiku Cointreau Fizz

Bez zbytočných parádičiek, prirodzene a jednoducho, taký je miešaný nápoj Cointreau Fizz. Stačí zmiešať správny pomer likéru Cointreau, limetkovej šťavy, zaliať perlivou vodou a spolu s ľadom podávať s ležérne vloženou slamkou v pohári na long drink.

Kúzlom tohoto miešaného nápoja je dokonale kombinovateľná chuť. Pridaním rôznych ingrediencií vznikne vždy nový, jedinečný drink, ktorý si však ponecháva svoj charakter. Cointreau Fizz je ľahký, elegantný, neustále sa meniaci a prispôsobivý letný koktail, ktorý svojou spontánnosťou osvieži každého.
Tento miešaný nápoj uzrel svetlo sveta v roku 1876, kedy sa po prvýkrát objavil v známej knihe Jerryho Thomasa „Jerry Thomas´ Guide“, odvtedy sa radí k najvyhľadávanejším kokteilom. Správny pomer sladkej a horkej pomarančovej kôry likéru Cointreau stál za vytvorením receptu, ktorý sa nepodobal žiadnemu inému. Vďaka svojej univerzálnosti sa stal neskôr základom pre najznámejšie miešané nápoje ako Cosmopolitan, Margarita, či Side car.

Ingrediencie pre Cointreau Fizz “All natural”
50 ml Cointreau
20 ml čerstvej limetkovej šťavy
100 ml perlivej vody
ľadDo kokteilového šejkra nalejeme Cointreau a limetkovú šťavu. Pridáme ľad, pretrepeme a vlejeme do pohára na long drink. Dolejeme perlivou vodou. Samozrejme, drink môžete jednoducho obmeniť, napríklad využitím rôznych ochutených minerálnych vôd, pridaním džúsu alebo využitím sladených perlivých nápojov. Vašej fantázii sa medze nekladú. Avšak, pred experimentovaním vám odporúčame ochutnať klasiku a “spriateliť sa” práve s ňou.

 

Pridaj komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.