Bratislavský Októberfest prinesie pivo, kultúru i skvelé jedlo

Dva dni plné dobrej hudby, stretávania sa s priateľmi pri remeselnom pive a kvalitnom jedle. Októberfest štartuje v Bratislave novú tradíciu.

Už je tomu pár rokov, čo skončil prvý a posledný outdoorový pivný festival na Hviezdoslavovom námestí. “Bola to výborná myšlienka, príjemné prevedenie a pre minipivovary konečne poriadny festival v Bratislave, kde sa mohli prezentovať,” hovorí spoluorganizátor festivalu Michal Pápeš. Bratislavský Októberfest má byť akýmsi nasledovníkom tohoto vydareného podujatia, ktoré zavíta na Tyršovo nábrežie už 7. októbra.
“Nechcem sa opičiť po Mníchove, tam má pivný festival dlhoročnú tradíciu. Radi by sme v Bratislave založili novú tradíciu a potešilo by nás, ak by sa stala súčasťou každoročných jesenných akcií ako sú vinobrania a hody,” vysvetľuje Michal z minipivovar.sk.
Napriek snahe sa nevyhneme porovnávaniu s mníchovským festivalom. “Mňa osobne by potešilo, keby predajcovia, či už ženy alebo muži, aspoň oblečením napodobnili Mníchov. Ten ich typický kroj sa mi proste páči,” hovorí Michal.

októberfest
Družná atmosféra, kopa priateľov a zábava. Aj o tom je Októberfest. Foto: Flickr.com/Trekity

Okrem tradičnej cigánskej aj moderná gastronómia
Októberfest je samozrejme známy nie len pivom, ale aj bohatou gastronómiou. A na to sa majú návštevníci pripraviť aj v Bratislave. “Na Slovensku je gastronómia stále v plienkach, najmä čo sa týka výjazdových akcií ako sú festivaly, vinobrania, či hody. Všetko na jedno kopyto: klobáska a cigánska. Toto som nechcel, a tak som sa snažili zapojiť okrem klasiky aj modernejšiu gastronómiu. Verím, že návštevníci nezostanú hladní a každý si nájde to svoje. Ak to porovnáme s Mníchovom, tak kuratá a bôčik určite budú,” povedal Michal.

októberfest
Tradičné kroje, veľa piva a zábava. Bratislavský Októberfest sa blíži. Foto: Flickr.com/Vitor Pamplona

Žiadne žetóny ani vstupné ale len kvalitné pivo a jedlo
Viaceré pivovary by mohli na festivale prekvapiť ponukou, ktorú sme ešte nemali príležitosť okúsiť. Na druhej strane, pestrosť piva bude zaručená. “Festivalu sa zúčastní viac ako 25 pivných značiek a prídu aj pivovary, ktoré sme v Bratislave nemali možnosť poriadne spoznať,” hovorí Michal. Za všetky môžeme spomenúť napríklad americký pivovar dUb Brewing z Rače, ktorý otvoril len pred pár dňami a už znie chválu medzi pospolitým ľudom. Novinku prisľúbil aj sládok Peter Chňupa z pivovarov Fabrika a Komín.
Dobrou správou pre ľudí i predajcov je, že sa nebudú musieť babrať s náhradnými platidlami. Všetko bude k dostatiu za eurá. Taktiež nebude potrebné zaplatiť žiadne vstupné.

októberfest
Bude aj cigánska, kuracia i bravčová. Ale okrem toho má byť na festivale aj iné jedlo. Októberfest nás má potešiť. Foto: Flickr.com/Jan Mark Holzer

Lákadiel je omnoho viac
“Tyršovo nábrežie je priestor, ktorý je podľa mňa neskutočne nevyužitý a len chátra. Návštevníci si budú môcť urobiť krásnu prechádzku po niektorom z Bratislavských mostoch. V sobotu sa navyše koná Biela noc, čo je veľmi lákavá akcia a minulý rok prilákala množstvo ľudí. Verím, že ľudia prídu, urobia si príjemný piatok a sobotu. Doprajú si výborné jedlo, ktoré spláchnu ešte lepším pivom. Samozrejmosťou bude hudobný program po oba dni,” láka Michal Pápeš.

Sprievodný program
Piknik pána Baťu – stretnutie historických motocyklov (Baťa gentlemen´s club a Furka Motors)
Bazár starožitností na Tyršovom nábreží
Farmárske trhy malých producentov
Shisha stan a orientálna čajovňa Yellow Emperror
Pojazdné kaviarne Pán Králiček
Štýlové tričká Typiš Slovakiš s ľudovými motívmi a mnoho iného
Hudobný program
Piatok 7.10.
12:00 – 13:00 DJ MAXO / chill out, priebežne rozhovory o remeselnom pive s účastníkmi podujatia, súťaže s divákmi o ceny a podobne
13:00 – 15:00 DJ RALF / punk, HC, indie
15:00 Oficiálne otvorenie a privítanie hostí (predseda BSK Pavol Frešo, organizátori Maroš Mačuha, riaditeľ BOS, Lukáš Dobrocký, riaditeľ Turizmu regiónu Bratislava, Michal Pápeš, majiteľ minipivovar.sk).
15:15 – 17:00 GRAMOPHON BROTHERS shellack duo / foxtrot / tango / swing / jazz
17:00 – 18:00 The LUCIFERS / punk/HC 18:00 – 19:00 RAMONES Bratislava / punk´n´roll
19:00 – 20:30 Mr. TEDDY and the SIDEKICKS / rockabilly
a ďalšie

Sobota 8.10.
12:00 – 13:00 DJ MAXO / chill out, priebežne rozhovory o remeselnom pive s účastníkmi podujatia, súťaže s divákmi o ceny a podobne
13:00 – 15:00 DJ DIABLO / indietronica djs
15:00 – 16:00 MAREK RAKOVICKY / indie pop
16:00 – 17:00 FRESH OUT OF THE BUS / indie
17:00 – 18:00 LAVAGANCE / indie pop
18:30 – 19:00 Otvorenie BIELEJ NOCI a voľná zábava

Titulná fotografia: Flickr.com/Vitor Pamplona

Pridaj komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.