Októberfest zavíta aj do Bratislavy na Tyršovo nábrežie

Jedným z tradičných produktov bratislavského regiónu je aj pivo. Práve postupné oživovanie tradície malých pivovarov je spúšťačom blížiaceho sa Bratislavského Októberfestu. Stretnú sa na ňom takmer všetky lokálne pivovary z regiónu. Bratislavský Októberfest predstavili jeho organizátori práve dnes na Medzinárodný deň piva.

Bratislavský Októberfest prinesie na bratislavské Tyršovo nábrežie v druhý októbrový víkend lokálne pivovary z blízkeho aj ďalekého okolia. K pivu však patrí aj dobré jedlo, preto si 7. a 8. októbra prídu na svoje všetci milovníci zabíjačkových špecialít. Tie pripravia takisto domáci mäsiari. Súčasťou podujatia bude aj kultúrny program, ktorý bude sfinalizovaný v najbližších týždňoch.

októberfest
Informácie odprezentovali predstavitelia kraja a miestnej turistickej organizácie v pivovare Komín. Foto: BSK

Ide aj o turizmus
“Aj v okolitých mestách vidno v ostatných rokoch, že táto pivná línia funguje pri oslovovaní mladších lepšie,“ povedala členka predstavenstva Bratislava Tourist Board Soňa Svoreňová. Ďalej pripomenula, že pivo a pivovary do hlavného mesta patria od nepamäti: „Tým, že tá pivovarnícka tradícia má tradíciu priamo v meste, v centre mesta, vidím tu výborný priestor pre prepojenie regiónu a mesta. Pivovarníctvo patrí priamo do centra mesta a je to výborný priestor pre spoluprácu mesta a župy na takomto novom produkte.“

Plánujú aj pivnú cestu
Dlhodobou víziou Bratislavského Októberfestu je zaradiť sa na mapu tradičných podujatí. Ambíciou organizátorov je pospájať malé lokálne pivovary do „pivnej cesty“. „Rozprávame sa momentálne o vytvorení pivnej cesty, ktorá môže mať také prvky, ako má Malokarpatská vínna cesta. Pivné stezky, ako ich poznáme v Čechách, sú vyhľadávané nielen domácimi, ale aj zahraničnými turistami, pretože pivo je naozaj niečo, čo láka. Hovoríme o tom, že pivo práve triafa ten segment mladých ľudí, ktorí sem prichádzajú a pivo je jedným z produktov, ktorý dokáže osloviť široké masy a dokáže vytvoriť ďalšiu zaujímavosť, pre ktorú sem ľudia prídu,“ uzavrel výkonný riaditeľ Krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism Lukáš Dobrocký.

Pridaj komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.