Prvý Medzinárodný deň borovičky vyšiel za jedna, ustanovil rekord

Až 6 998 prípitkov na Medzinárodný deň borovičky a to ako virtuálnou formou na sociálnej sieti Facebook, tak aj priamo na NEON festivale na bratislavských Zlatých pieskoch.

Hromadný prípitok na jednom z najobľúbenejších festivalov elektronickej hudby prebehol pod taktovkou Andreja Bičana. Pomáhal mu maskot svišť Janko. Pre neho bola táto udalosť zavŕšením dobrodružnej jazdy z Tatier, na ktorej sa mu podarilo spoznať množstvo borovičkových nadšencov. Aj o tom bol prvý Medzinárodný deň borovičky.
Priebeh rekordu pozorne sledoval a oficiálne overil zástupca Slovenských rekordov Igor Svítok. „Išlo o ustanovujúci rekord, nakoľko sa tento typický slovenský nápoj v databáze slovenských rekordov zatiaľ neviedol,“ povedal. Organizátorom akcie odovzdal príslušný certifikát potvrdzujúci vytvorenie historicky prvého rekordu.

Viac ako storočná tradícia
Výzvu na hromadný prípitok a vznik Medzinárodného dňa borovičky podporuje päť veľkých výrobcov borovičky, čím sa snažia pozdvihnúť tento nápoj typický pre Slovensko, ktorý sa u nás môže popýšiť až storočnou tradíciou výroby. Prostredníctvom facebookovej stránky sa o jedinečných vlastnostiach borovičky dozvedá stále viac a viac ľudí.
Obsah stránky zaznamenal 2 milióny zobrazení, pričom desaťtisíce ľudí sa do komunikácie aktívne zapájali formou komentárov, lajkov či zdieľania. Pri príležitosti Medzinárodného dňa borovičky sa tiež zaktivovalo viac ako 200 barov, reštaurácií či rôznych pohostinstiev, ale aj fyzických osôb, ktorí dali o sebe vedieť. V tento deň buď zrealizovali vo svojich priestoroch akciu venovanú borovičke alebo si len jednoducho svoj obľúbený nápoj vychutnávali na chate či pri grilovačke.

Titulná fotografia: Flickr.com/Joshua Mayer

Pridaj komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.