Red Ripples je spojením umenia a destilátu: Koňak v novom šate

Umenie sklepných majstrov, vybrať tu správnu zmes destilátov a namiešať z nich mimoriadny koňak, nie je len otázkou ich bohatých skúseností ale aj talentu. Výsledkom sú Red Ripples.

Tento rok oslovil Rémy Martin všestranného francúzskeho umelca Vincenta Leroya, aby vytvoril dielo symbolizujúce oddanosť k tvorbe, rozmanitosti a predstavivosti. Renomovaný kinetický umelec a industriálny dizajnér, Vincent Leroy, vytvoril majstrovské kinetické dielo Red Ripples (Červené vlnky), ktoré sa stalo hlavným motívom pri vytváraní novej limitovanej dizajnérskej edície obalov koňakov Rémy Martin.

red ripplesUmenie inšpirované alkoholom alebo alkohol inšpirovaný umením?

Alkohol podľa umenia alebo umenie podľa alkoholu
Vincent Leroy sa pri tvorbe inšpiroval nespočetnými farbami, chuťami a vôňami destilátov, ktoré tvoria zmes jemných koňakov Rémy Martin. Jeho dielo Red Ripples pozostáva zo série zrkadlových kruhov. Tie sú pospájané ľahkými mechanizmami, vďaka čomu uchváti plynulým pohybom, evokujúcim pokojné tempo zrenia destilátov. Túto emóciu preniesol aj do špeciálnej vianočnej kolekcie 2016/2017 obalov. Vytvoril tak unikátny vizuálny zážitok v podobe výrazných vlnitých vzorov.
Vincent Leroy sa prostredníctvom svojho kinetického umenia snaží vyjadriť tok času. „Spomalením tempa mojich diel chcem dosiahnuť emóciu, akýsi pôsobivý zážitok z pohybu,“ hovorí Vincent Leroy.

red ripplesVincent Leroy je tvorcom Red Ripples.

Jeden sa podobá na druhého
Takéto poňatie času a pohybu je rovnaké aj pri miešaní koňakov značky Rémy Martin. „Aj koňak je v neustálom pohybe, stále sa vyvíja. Od révy, lisovania, destilácie, niekoľkoročného zrenia, miešania, fľaškovania až po ochutnávanie pri špeciálnych príležitostiach,“ vysvetľuje Baptiste Loiseau, pivničný majster Rémy Martin.

RÉMY MARTIN 1738 ACCORD ROYAL
V novom šate Red Ripples sa predstavuje aj koňak Rémy Martin 1738 Accord Royal. Pravá kvalita legendárnej zmesi, ktorá už od roku 1724 zaisťuje domu Rémy Martin celosvetový úspech. Jeho kvalitu ocenil sám francúzsky kráľ Ľudovít XV. V roku 1738 udelil tomuto koňaku kráľovský súhlas „Accord Royal“, aby vysadil nové vinice. To bolo v tom čase vzácnou výnimkou, pretože výsadba nových viníc bola štátnou radou v celom kráľovstve prísne zakázaná. S myšlienkou uctiť si tento historický míľnik, prišiel majster pivníc Georges Clot v roku 1997. Inšpirovaný pôvodnou tradíciou vytvoril koňak 1738 Accord Royal, ktorý očarí vôňou bohatých ovocných tónov slivky a figového džemu, harmonizovanou intenzívnymi tónmi dubu, karamelu a opečeného chleba. Zároveň omámi plnou chuťou lahodných mliečnych bonbónov, pečeného korenia, náznaku horkej čokolády, všetko vyvážené s krémovým dozvukom. Koňak je vyrobený tradičnými a autentickými metódami, aké sa používali v minulosti.

Pridaj komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.