Salón piva „septemBEER edition“ prinesie 60 pivných noviniek

Degustačná výstava remeselných pivovarov Salón piva láme každoročne rekordy návštevnosti. Tento rok si organizátori pripravili prekvapenia, aké Slovenská pivná scéna ešte nezažila.

Návštevníci bratislavskej Starej tržnice budú môcť od 20. do 22. septembra ochutnať pivá, ktoré na akcii doposiaľ ešte nikdy neboli. Každý pivovar bude mať v ponuke minimálne jedno pivo, ktoré ste na Slovensku ešte nemali možnosť ochutnať. Pivá sú buď varenili špeciálne pre Salón piva alebo budú mať na salóne absolútnu premiéru.

salon piva

Rekordný počet pivovarov
Na Salón piva septemBEER edition sa registrovalo viac ako 60 malých pivovarov, ktoré odprezentujú vyše 200 rôznych pív a iných nápojov. Návštevníci podujatia budú mať opäť postarané aj o svoje žalúdky, keďže pred tržnicou bude už tradične prebiehať festival jedla Street Food Park a vnútri si budete môcť zobnúť nakladané syry a pagáčiky.

Salón piva obohatia netradičné sprievodné aktivity
Tentokrát to bude napríklad podujatie Za pivom s BUBO do Škandinávie. V stredu, štvrtok aj v piatok, sa uskutočnia dvojhodinové bloky premietaní škandinavistov z BUBO o tých najkrajších miestach severnej Európy. Island elfov, Nórsko trollov, Švédsko kapely ABBA, Andersenove Dánsko. Gejzíry, fjordy, stredoveký Štokholm, liberálna Kodaň. Načapujte si kvalitné pivko, sadnite si k nám a zasnívajte sa do krás severu. Vstup je v rámci vstupenky na Salónu piva.

salon pivaFoto: Flickr.com/Tambako The Jaguar

Začíname v stredu o tretej
Denný vstup na Salón Piva stojí 5 €, pre pivných fajnšmekrov je pripravené výhodné vstupné na dva (8 €) alebo hneď tri dni (10 €). Tieto viacdenné vstupenky sa dajú kúpiť iba v predpredaji cez sieť Ticketportal.  K dispozícii budú tradične aj žetóny v hodnote 0,50 €, ktoré budú zameniteľné v stánkoch pivovarov za pivo a za jedlo.  Presný zoznam pivovarov a katalóg pív sa bude dať stiahnuť do smartfónov priamo z webovej  stránky. Salón Piva je otvorený od 15.00 do 23.00 hod. Návštevníci, ktorí sa budú chcieť pohodlne a bezpečne odviezť domov, budú môcť využiť bezplatnú jazdu elektromobilom so šoférom, vďaka up! city a Volkswagen Slovakia.

Silná účasť zo združenia Pivobrana
Ako každý rok, aj teraz je hlavným partnerom podujatia Asociácia malých nezávislých pivovarov Slovenska, ktorej členovia sú okrem samotnej asociácie združení aj v hnutí PIVOBRANA založenom na obranu nezávislého slovenského piva.
Momentálne má asociácia už 23 členov a slovenských malých pivovarov je zhruba trikrát toľko. Hájiť farby asociácie budú   Banskobystrický pivovar Urpiner, rožňavský Kaltenecker, Holíčsky pivovar Wywar, trnavský pivovar Sessler, košický Hostinec, Jama Craft Brewery, piešťanský pivovar ŽiWell, minipivovar Richtár Jakub, pivovar Zámčan a Simeon. Chýbať nebudú ani populárne cidre, či obľúbená pivná marmeláda Beermalade.   Predseda  asociácie Ľubomír Vančo má akciu v obľube: „Salón Piva podporujeme už od jeho začiatku. Som rád, že každým ročníkom v ňom pribudne nejaká novinka. Som zvedavý na nové pivá, bude toho na ochutnávanie naozaj dosť.“

Titulná fotografia: Flickr.com/Quinn Dombrowski

Pridaj komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.