Skúsili sme nakúpiť pivo v Yeme. Vitajte v hypermarkete piva

V Bratislave vznikol koncept predajne s kvalitnými potravinami Yeme. Okrem jedla prináša aj tony piva i liehovín. Toto je nová bratislavská pivotéka.

Vraj až 180 druhov piva, píše portál oPive.sk v článku o novom koncepte potravín Yeme. Chceli sme sa presvedčiť na vlastné oči a sprostredkovať vám našu skúsenosť. A hneď na úvod článku vám musíme povedať jediné, odporúčame.
Podnik sa nachádza v bývalej budove  IKEA a dá sa do neho vojsť priamo z parkoviska alebo z Klientského centra štátnej správy na Tomášikovej ulici. Dizajn predajne je moderný, predavači i pokladníci sú oblečení v slušivých odevoch. Nič viac si nevšímam a pomaly sa predieram medzi regálmi a hľadám pivo. To má spolu s liehovinami vyhradené celé jedno oddelenie.

yeme
Pivá v Yeme sú v balíčkoch ale aj jednotlivo. Foto: SpiritandBeer.sk

Postupne prezerám pivnú ponuku a začínam sa usmievať. Na to, že ide o trochu lepšie potraviny, tak zoznam značiek, pivných štýlov a pív samotných je nevydaný. Pokojne sa môže blížiť k spomínaným 180 pivám v ponuke.
Nad hlavným regálom visí “mapa” pivných štýlov. “Chcel som, aby tie pivá boli usporiadané podľa mapy, ale robotníci to umiestnili naopak a ja som to ešte nestihol prehodiť,” hovorí mi predavač v slušivej rovnošate. Usmievam sa na neho a púšťame sa do krátkeho rozhovoru. O pivo má evidentne záujem a preto sa zrejme venuje práve tomuto oddeleniu. Hneď ako si niekto zoberie svoju fľašku z regálu, tak tie ďalšie zarovná, aby bolo všetko tip top. “V tých Mikkelleroch sa ešte poriadne nevyznám,” priznáva sa mi predavač. Niet sa čomu čudovať, je ich tu vyše 50 druhov.

20160303_141430
50 druhov piva od Mikkellera a aj sklo, do ktorého si pivko nalejete. Foto: SpiritandBeer.sk

Ceny pív sú o čosi vyššie, ako v Seoul Plaza o ktorom sme písali v článku Seoul Plaza alebo kórejský raj milovníka craft beer. Avšak predavač mi pripomína, že dostanem zľavu 5 percent, lebo si beriem viac ako šesť pív. Rozdiel v cene je tak len minimálny, ale ponuka neporovnateľná. Keďže v Seoul Plaze mávajú približne 50 druhov piva a to nie vždy. Už sa nám párkrát stalo, že pivo bolo jednoducho vypredané. V Yeme to nepredpokladám.
Popri prezeraní ponuky počúvam predavača, ktorý diskutuje s chlapom kúsok odo mňa. Ide o craft beer nováčika, ktorý takúto ponuku nikdy nevidel. “Nerád by som vám odporučil niečo, čo vám nebude chutiť. Povedzte mi prosím, aké pivo máte rád a od toho sa odrazíme,” hovorí mu. Nakoniec pán odcádza s dvoma fľašami od pivovaru Clock – skvelý výber, nie?

Okrem skvelých služieb personálu a veľkej ponuky nás potešila predajňa aj praktickými kartónovými debničkami na uloženie pív, ktoré sú zadarmo (pri kúpe aspoň šiestich pív). A čo nás dostalo, tak to je ponuka pivného skla. Či už si kúpite pekný tulipánový pohár z pivovaru Duvel, kalich Westmalle alebo pinťák od Mikkelleru, tak neobanujete. Najviac sa nám samozrejme páčil pohár od pivovaru Kwak so svojím typickým dreveným uškom.

Yeme
Pri nákupe šiestich a viac pív dostanete na každé zľavu 5 percent. Foto: SpiritandBeer.sk

Viem si veľmi dobre predstaviť, že v tejto predajni a konkrétne v tomto oddelení nechám celú výplatu. A to sme sa doteraz nezmienili ešte o ponuke tvrdého alkoholu. Laphroaig, Highland Park či Talisker. To je len zlomok z ponuky. Samozrejme, nečakajte nejaké nedostupné, ťažkozohnateľné kúsky. Nenájdete tu nič, čo by sa na Slovensku nedalo kúpiť inde a lacnejšie. Napríklad spomínaná Laphroaig Triple Wood stojí v internetovom obchode svetnapojov.sk 57,90 eur, tu túto fľašu kúpite za 69 eur. Dvanásťročný Highland Park stojí na internete 33,90 eur a v Yeme 49 eur. Rozdieľ v cene je teda veľký. Avšak Yeme ponúka všetko na jednom mieste s veľkým výberom, ľahkou dostupnosťou. A okrem pivečka či tvrdého môžete nakúpiť aj sušienky pre svoje deti, či čokoládu pre manželku. Je teda len na vás, či budete pohodlný alebo ušetríte.

Pridaj komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.