Pivobrana BeerFest prinesie prekvapenie v podobe piva od 11 sládkov

Neobvyklý počin od sládkov z jedenástich remeselných pivovarov. Spojili svoje sily a tento týždeň navarili spoločné pivo. To odprezentujú na Pivobrana BeerFest v decembri.

Členovia združenia Pivobrana vraj už dlhšie koketovali s myšlienkou navariť spoločné pivo. Výber padol na obľúbený American Pale Ale. Miestom varenia sa 15. novembra stal Holíčsky pivovar Wywar s varňou 2 000 litrov.

pivobrana
Varenia sa zúčastnilo 11 sládkov z pivovarov z celého Slovenska: Peter Ruml z Urpinera, Peter Demko z Piešťanského pivovaru, Daniel Gallas a Jakub Brontvai z Brontvaia, Andrej Kovár z Trogára, Maroš Hajduk z košického Hostinca, Ján Tribulík z Richtára Jakuba, Ľuboš Kružic a Andrej „Mušto“ Sopúšek zo Stupavaru, Lívia Lenčešová z JAMA Craft Brewery a nad celým procesom držal ochrannú ruku domáci sládek Richard „Vety“ Vetyška.

K receptúre sa vyjadrili aj Marek Kaňuk z Golema a Karol Bolek z Kastelána. Varenia sa zúčastnili aj Jiří Bukovanský z Hostinca, Ivan Čižmárik zo Salónu piva a šéf Asociácie Ľubomír Vančo, ktorý zároveň zastupuje pivovar Urpiner. „Toto je naozaj unikátna akcia, ktorá má prvenstvo v histórii slovenského nezávislého piva. Som rád, že sa nám to podarilo zorganizovať. Okrem pekného výsledku v podobe, dúfame, že vydareného a výnimočného piva, oceňujem aj stretnutie s kolegami. Vymenili sme si cenné skúsenosti a opäť sme utužili naše vzťahy,“ zhodnotil akciu Vančo.

6
Pivobrana bude v Bratislave čoskoro a určite aj vy ochutnáte pivká od sládka z Wywaru.

O chmele sa dohadovali dvadsať minút
Samotné varenie piva sa naozaj nieslo v skvelej priateľskej atmosfére. Sládkovia ochutnávali, debatovali o receptúre, každý prispel svojím know-how a troškou skúseností. Výsledné pivo bude o to bohatšie a výraznejšie. „Vďaka spoločne zvolenému postupu pôjde o vyvážený a príjemne voňavý mok. Použité suroviny by mali dodať pivu plnšie telo a citrusovú arómu s tónmi živice. V našom pivovare pivo tohto typu varievam pravidelne. Táto várka bola však obohatená o tú špeciálnu neopakovateľnú atmosféru,“ prezradil o unikátnom pive Richard „Vety“ Vetyška.

Výsledok tohto jedinečného počinu, pivo s názvom PivobranAPA, s podtitulom „Bolo nás 11“, bude k dispozícii už 10. decembra v Starej tržnici.

Pridaj komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.