Slováci pijú viac prémiového alkoholu: Neuveríte, ktorý vedie!

Spotreba alkoholu stagnuje alebo vraj dokonca trochu klesá, hovoria marketéri. Avšak toto neplatí pre prémiový alkohol, kde je trend presne opačný. Vedeli ste, ktoré alkoholické nápoje z dovozu sú na Slovensku najpopulárnejšie? My vám to prezradíme.

Rakúšania milujú Aperol, Španieli s Portugalcami preferujú gin Befeeter, Gréci nedajú dopustit na Johnie Walker a Cyperčania zas na whisky The Famous Grouse. A čo Slováci, aký prémiový alkohol milujeme my?

U nás to valcuje, pre niekoho prekvapivo, pre niekoho nie, Metaxa. Značka sa minulý rok zamerala na propagáciu prémiovejších výrobkov a reklamná kampaň podľa všetkého zabrala. Tento grécky nápoj z hrozna prevalcoval aj populárnu vodku Finlandia či Absolut, ale aj najpopulárnejšiu whiskey na našom trhu – Tullamore D.E.W.

prémiový alkohol metaxa
Metaxa sa zamerala minulý rok na propagovanie prémiovej dvanásťročnej verzie. Foto: Rémy Cointreau

Slováci s Čechmi sú pre značku Metaxa najväčším trhom na svete. Áno, čítate správne. Žiaden iný národ nevypije na celom svete viac Metaxy, ako naše dve malé krajiny spolu. Za nami sú dokonca Nemci, Poliaci a aj samotní Gréci. Avšak aj tak na Slovensku prevažuje konzumácia lokálnych liehovín, majú  asi 70 percentný podielu na trhu, ich spotreba však postupne klesá, pričom naopak stále rastie obľuba dovozových prémiových liehovín.

Okrem Metaxy, ktorá je na Slovensku z dovozových značiek najpopulárnejšia, radi pijeme aj vodku Finlandia, ktorá sa umiestnila na druhom mieste, nasleduje ju Captain Morgan, Jägermeister, Absolut Vodka a whiskey Tullamore D.E.W.

Titulná fotografia Flickr.com/Marco Verch

 

 

 

Pridaj komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.