Svetová osobnosť whisky navštívi počas festivalu Bratislavu

Je jednou z najväčších autorít vo svete whisky. Napísal knihu, ktorá právom nesie označenie biblia. Jim Murray počas Whisky Fest navštívi Bratislavu. Okrem jeho špeciálnej show si budete môcť zakúpiť aj Whisky Bible s podpisom. To ale nie je všetko, organizátori si toho pripravili omnoho viac.

Najväčším ťahákom festivalu je jednoznačne návšteva už spomínaného Jimm Murraya. Na festivale bude organizovať svoju vlastnú show, na ktorú sa samozrejme môžete prihlásiť. Jim Murray bude počas nej prevádzať návštevníkov slepou degustáciou ôsmich rôznych whisky. Okrem nej sa určite môžete tešiť aj na Jimov humor a samotný výsledok degustácie, ktorým je vyhlásenie najchutnejšej whisky spomedzi vzoriek. “Už v Prahe bolo veľmi zaujímave sledovať, ako sú chute, neovlivnené reklamou, etiketou a značkou úplne iné. Nakoniec budú účastníci Masterclass sami prekvapení, aké vzorky ochutnali a ktorú zvolili za najlepšiu,” povedala organizátorka festivalu Marta van Leeuwenová.
Navyše samotného Jima bude možné stretnúť aj na samotnom festivale, kde bude podpisovať a predávať svoju knihu Whisky Bible. Ak ho nechcete minúť, prídite na festival už vo štvrtok.

jim murray kininvie
Jedno z ďalších vyvrcholení večera je obsah tejto fľaše. Foto: Kininvie

Unikát v pohári
Medzi ťaháky festivalu môže patriť aj ochutnávka špeciálnej a exkluzívnej whisky s názvom Kininvie Special Release #1 25 YO. Ide o exkluzívnu jednosladovú whisky z pre verejnosť neprístupnej destilérky, ktorá sa nachádza v areály pálenice Balvenie.
Táto whisky bola vypálená 4. júla 1990 a len pred nedávnom sa vybrali tri najlepšie sudy. Jeden je určený pre spotrebiteľov na Tajvane, druhý pre Veľkú Britániu a tretí pre zvyšok sveta. Cena 350 ml fľaše stojí približne 590 eur (bude možné si ju na festivale zakúpiť). Avšak pod vedením špecialistu na whisky a majiteľa podniku Whisky and Kilt v Prahe Václava Route budete mať možnosť túto jedinečnú whisky ochutnať. Potrebné je sa rezervovať na Masterclass za 15 eur (mimo festivalu by vás pohár tejto whisky vyšiel na minimálne 36 eur).

Potešia aj našinci
“K ďalšej lahôdke bude určite patriť whisky Gold Cock 1995 od spoločnosti Rudolf Jelínek,” upozorňuje organizátorka festivalu Marta van Leeuwenová. O nej sa vyjadril aj samotný Jim Murray, ako o nápoji svetovej úrovne.
Práve táto značka je najstaršia a najznámejšia spomedzi českých. Pôvodne sa vyrábala v likérke Dolany, avšak po jej krachu ju prebral práve spoločnosť Rudolf Jelínek.
Českej produkcii bude konkurovať aj tá slovenská. Svoje portfólio predstaví pálenica z Hniezdneho – Nestville.

jim murray
Show, ktorú Murray predvedie, bude nezabudnuteľná. Foto: topwhisky.se

Bude aj zábava
Slovenská barmanská asociácia pripravuje na sobotu barmanskú súťaž. Tí budu pripravovať tri cocktaily v časovom limite 15 minút, počas ktorého musia odprezentovať spôsob prípravy cocktailu a aj seba samého. Súťaže sa môžu zúčastniť profesionálni barmani ale aj amatéri za štartovný poplatok 20 €. Barmanská súťaž bude zaradená do rebríčka o barmana roka 2016 a Barman roka 2016 bude reprezentovať Slovensko na svetovom barmanskom podujatí IBA WCC v Kodani.

Jedlo, pivo, káva a whisky
Okrem milovníkov destilátov (v piatok budú aj rumy) sa môžete občerstviť ako škótskymi pivami, indonézkou kávou či grilom na nádvorí Pálfyho paláca, kde budú šéfkuchári podávať steaky či hamburgre. Okrem iného sa každému újde Pepsi či chipsy Lays. Samozrejme sa môžete tešiť aj na malú degustáciu zadarmo.

Viac informáci o konaní Whisky Fest Bratislava, ako aj o cenách si môžete prečítať v kalendári.

Pridaj komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.