Tajné pivo odtajnené. Na trh prichádza Rekord 12%

rekord
Každý chlap môže mať odteraz svoj Rekord. Foto: Heineken

Najväčší výrobca piva na Slovensku, holandská pivovarnícka spoločnosť Heineken, dala pred pár dňami hŕstke novinárov možnosť ochutnať utajované pivo. Naposledy podobnú stratégiu zvolila pri predstavovaní Zlatý Bažant 73. Tentokrát do ich portfólia pribúda pivo pod hlavičkou Corgoň, ktoré sa inšpirovalo pivom z roku 1920. Ide o Corgoň Rekord.

“Pri výrobe novinky Corgoň Rekord 12% sa naši pivovarníci inšpirovali pivom s rovnomenným názvom z roku 1920. Nový Rekord je typický svojou svetlo-jantárovou farbou a plnšou chuťou. Za svoju nezameniteľnú chuť vďačí vyššiemu podielu neprekvasených cukrov, pričom si zachováva typickú horkosť Corgoňa v dôsledku pridaniu väčšieho množstva chmeľu. Výsledkom je pivo s intenzívnou arómou a chuťou, ktorá neomylne cieli najmä na mužských zákazníkov – chlapov vyznávajúcich poriadnu horkosť,” píše sa v tlačových materiáloch spoločnosti.

Pri našej slepej degustácii z fliaš, v ktorých pivo zatiaľ distribuované nebude (je určené len do 30 litrových súdkov pre segment HORECA), sme boli zaskočení veľmi veľkou horkosťou – a to aj na značku Corgoň, ktorá patrí medzi najhorkejšie na Slovensku (spomedzi veľkých pivovarov).

Avšak pri degustácii piva čapovaného priamo zo sudu, sme zostali milo prekvapení. Silná horkosť ustúpila pod vplyvom sladovejšieho tela a pivo sa tak stalo oveľa viac vyvážené. V segmente svetlých výčapných 12-stok je nový Rekord rozhodne odlišným pivom. Ak vyhľadávate horké chute doplnené plným telom, toto by mohla byť vaša voľba pri návšteve pohostinstva.

Názov: Corgoň Rekord 12%
Obsah alkoholu: 4,5 %
Horkosť: 39 EBU
Farba: 15 EBC
Zloženie: slad, chmeľ, voda z artézskych studní

Novinka Corgoň Rekord 12% bude dostupná od polovice mája v Horeca segmente v čapovanej verzii. Zároveň v portfóliu zostáva aj obľúbený Corgoň 12% v čapovanej aj fľašovej verzii.

Z histórie
Predchodca aktuálnej novinky Corgoň Rekord z roku 1920 by o dva roky oslávil storočnicu. Korene piva Corgoň siahajú až do roku 1896, keď sa začalo v nitrianskom pivovare variť pivo. Svoje súčasné meno Corgoň získalo toto obľúbené pivo v roku 1989 podľa legendy o nitrianskom silákovi Jurajovi Corgoňovi, ktorý údajne zachránil mesto pred vpádom Turkov.

Pridaj komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.