Vianoce nie sú len o prípitku šampanským, toto by vám na stole nemalo chýbať

Vianočné sviatky sú predo dvermi. A ak rozmýšľate nad tým, ako spraviť slávnostnú večer menej tradičnou, no o to viac zaujímavou, tak máme pre vás tip. Luxusný cider.

Šampanské medzi cidermi, aj tak sa dá nazvať trio unikátnych chutí ciderov značky Stassen. Pri ich výrobe sa používajú okrem špeciálne pestovaných ciderových jabĺk aj svetoznáme kvasnice z regiónu Champagne. Prehĺbte čaro sviatkov a odmeňte vás a vašich najbližších luxusnými cidermi, ktoré sú výsledkom 125 ročných skúseností balgickej rodiny Stassenovcov z oblasti Aubel.

stassen cidre cider
Jablčná šťava vykvasená kvasnicami z oblasti Champagne. Foto: Stassen

Veľmi kvalitný cider sa konečne zo segmentu hotelov, reštaurácii a kaviarní objaví aj v obchodoch. Vyberať môžete medzi troma druhmi a to Cidre Brut 7,4 %, Cuvée Rose 7,4 % a Grand Cru 8,2 %. Odporúčaná cena v obchodoch je 6,99 eur.

Brut
Brut je šťavnatý a svieži, vhodný na každý deň. Hodí sa k sviežim letným zeleninovým šalátom, dochuteným syrmi, ovocím a pokojne aj mäsom, tiež k jednoducho upraveným mäsovým jedlám.

Cuveé Rose
Vyrába sa zo špeciálnej odrody jabĺk, ktorá je aj zvnútra ružová, má chuť posunutú do príjemných sladších cukrov, ktoré sú prepletené sviežimi jablčnými tónmi a vôňami ruží, sladkého drievka a tiež červenej cukrovej vaty. Odporúčam špeciálne k rybacím predjedlám, foie gras, sviežim studeným krémovým polievkam, ovocným šalátom, sorbetom a pokojne ho môžeme využiť aj priamo na výrobu sorbetu.

Grand Cru
Už je gentlemanským pánskym pitím, ale je samozrejme vhodný aj pre dámy s vycibrenou chuťou. Jeho chuť je nádherne viacúrovňová, ovocná, jablčno-hrušková. Takýto jemný a vyvážený cider sa hodí aj ku grilovaným mäsám alebo rybám s jednoduchou prílohou.

medový porter

Medový porter pre milovníkov silných pív
Nechajte sa vtiahnuť do tej pravej sviatočnej atmosféry s tradičným balením špeciálu Zlatý Bažant Medový Porter. „Výrazný korenistý buket, primeraná horkosť a lahodná sladová chuť s jemným dozvukom sladkého medu sú výsledkom dodržania tradičných receptúr a kombinácie štyroch druhov výnimočných sladov, vysokého majstrovstva varenia a dodržania správneho času zrenia,“ opisuje chuťový profil Karol France, obchodný sládok Heineken Slovensko.

Pridaj komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.