Vyhrajte výlet do rodiska Tullamore D.E.W. whiskey

Írska whiskey bola kedysi najpredávanejším destilátom na svete a práve dnes môžete vyhrať cestu do rodiska Tullamore D.E.W. Smer Írsko!

Už od zajtrajšieho dňa sa môže každý zapojiť do súťaže, ktorú vyhlasuje Tullamore D.E.W. na Slovensku. Hlavnou cenou je cesta do “rodnej dediny” tejto whiskey pre vás a pre ďalších troch priateľov. Jediné čo treba spraviť, je napísať komentár na slovenskej facebook stránke whiskey – koho by ste zobrali so sebou a prečo.
Ide o kampaň #BestMen (čo v angličtine znamená aj „svedok“), ktorá bola inšpirovaná víťazným reklamným klipom Tullamore D.E.W. “pohárik na rozlúčku”, ktorý zachytáva ženícha a jeho svedka, zdieľajúcich posledný drink whiskey pred svadbou. Liehovar k tejto kampani spravil aj medzinárodný prieskum ohľadne svedkov na svadbe. Ak sa ide niekto ženiť, tak ho možno zaujme. Pripájame ho nižšie pod už spomínanou reklamou.

Svadobný deň je pre oddávajúce sa páry jedným z najdôležitejších dní v živote. Aj dávajú záležať na výbere svedkov, ktorí mladomanželom pomáhajú svojim podpisom spečatiť ich sľub. Značka známej írskej whiskey Tullamore D.E.W. zrealizovala v rámci kampane #BestMen vo viacerých krajinách sveta prieskum medzi mužmi – svedkami i ženíchmi s cieľom zistiť, ako sa svedkovia zhostili svojej úlohy, aké boli ich pocity, skúsenosti, či rituály.

Medzi skúmanými krajinami nechýbalo ani Slovensko. Z prieskumu vyplynulo, že až 99 percent slovenských ženíchov má pocit, že ich svedok si riadne splnil všetky svoje povinnosti, ktoré vyplávajú z tejto funkcie. Slovenskí svedkovia tvrdia, že si svoju svadobnú úlohu užili. Myslí si to až dvojnásobne väčší počet svedkov oproti celosvetovému priemeru v krajinách, kde sa prieskum vykonával.
Okrem Slovenska to boli USA, Írsko, Nemecko, Kanada a Česká republika.
Pre 12 percent mužov zo Slovenska bola úloha svedka na svadbe viac hrôzou ako poctou. V porovnaní s priemerom v spomínaných krajinách (27 percent) to bolo u nás výrazne menej. V priemere, 35 percent celosvetovo oslovených svedkov pripustilo, že mali strach z toho, či nepovedia niečo, čo by povedať nemali, 15 percent z nich sa zase obávalo, že pokazia svoj svadobný príhovor. Ich obavy nemusia byť úplne neopodstatnené, asi 14 percent ženíchov totiž pripustilo, že ak by sa mohli vrátiť v čase, zvolili by si iného svedka.
Dobrou správou však je, že len desať percent ženíchov si myslí, že ich svedkovia si nesplnili svoje povinnosti.

Výsledná správa z prieskumu, ktorú zverejnila Tullamore D.E.W. práve v týchto dňoch, tiež obsahuje niekoľko praktických rád pre budúcich svedkov na svadbách. Aké sú tie najpodstatnejšie? Na prvom mieste v zozname odporúčaní je rada nacvičiť si svoj príhovor, nasleduje príprava kontrolného zoznamu povinností a udržanie krátkej, nerozvláčnej svadobnej reči. Ako ideálna dĺžka sa podľa prieskumu javí príhovor trvajúci 6,5 minúty (na Slovensku je ich dĺžka zvyčajne 4 minúty, podobne ako v Česku). Prieskum odhalil aj najčastejšie rituály medzi ženíchmi a ich svedkami. Medzi tie najobľúbenejšie patrí prípitok ženícha s družbami pred obradom.
Takmer polovica respondentov sa zhodla, že spoločný pohárik whisky je pre nich pamätnou chvíľou. Menší rozdiel sa však vyskytol práve naSlovensku – tu medzi tri najčastejšie rituály svadobných svedkov patria – skúšanie obleku, organizovanie rozlúčky so slobodou a dohliadanie na družičky počas svadobného dňa. A ako sa svedkovia zo Slovenska líšia od svojich náprotivkov zo zvyšku sveta?
● Len 12 percent slovenských svedkov považovalo svoju skúsenosť viac za hrôzu než za česť v porovnaní s 27 percent svedkov v celosvetovom
● Len 5 perent slovenských ženíchov pripustilo, že im svedka vybrala ich snúbenica. V celosvetovom meradle to bolo až trikrát viac.
● Slovenskí ženísi si volia svojho svedka oveľa ľahšie ako zvyšok sveta – iba 2 percentá z nich povedali, že to bola nočná mora, v porovnaní s 18 percentami v celosvetovom meradle.
● Iba 1 percento slovenských ženíchov malo pocit, že ich svedok nesplnil svoju funkciu, čo je desaťkrát menej ako celosvetový priemer.

Rady pre budúcich svadobných svedkov
● Pomôžte ženíchovi zorganizovať rozlúčku so slobodou.
● Nacvičte si svoju svadobnú reč.
● Pripravte si zoznam svojich povinností.
● Udržte svoj príhovor krátky.
● Po príhovore nezabudnite predniesť prípitok na šťastie mladomanželom.
● Robte všetko, o čo vás ženích požiada.
● Delegujte úlohy ďalším družbom na svadbe.
● Buďte pozitívny a nikdy nenahnevajte nevestu.
● Nezabudnite na tanec s matkou nevesty.
● Prineste fľašu whiskey na after party. Na nej totiž nesmiete chýbať.
● Užite si to!

Čo by malo a čo nemalo odznieť v svadobnej reči
● prípitok mladomanželom (veď na to ste tam)
● povedzte veselé príhody z priateľstva medzi vami a ženíchom
● pridajte kompliment neveste a družičkám
● vtipne porozprávajte o tom, ako sa ženích a nevesta stretli
● vyhnite sa nevhodným slovám, vulgarizmom
● nespomínajte predchádzajúcich partnerov nevesty
● nespomínajte bývalé partnerky ženícha
● neuťahujte si z nevesty

Pridaj komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.