Vyznáš sa v pive? Predveď sa na Pivobrana BeerFest

Po veľmi úspešných pivných festivaloch s hlavičkou Salón piva, zavíta do Starej tržnice Pivobrana BeerFest. Na čo sa môžeme tešiť?

V predvianočný čas vyjdeme zo zaužívaných koľají a namiesto presladených punčov a riedeného vareného vína ponúkne slovenská Pivobrana poctivé pivo od malých nezávislých pivovarov. Stane sa tak už 12. a 13. decembra.

beerfest event pivobrana festival

Milovníci poctivého piva si budú môcť vychutnať desiatky druhov pív od minimálne dvadsiatich slovenských minipivovarov. Budú medzi nimi členovia Asociácie malých nezávislých pivovarov Slovenska, ale aj ďalšie rýdzo slovenských malé remeselné pivovary. Účasť prisľúbili Banskobystrický pivovar, Holíčsky pivovar Wywar, trnavský Sessler, Buntavar zo Svitu, liptovský Brontvai, rožňavský Kaltenecker, Richtár Jakub z Bratislavy, Sandorf z Prieval, Stupavar, oravský pivovar Kastelán, Patrónsky pivovar z Bratislavy, Salón Piva, košický Golem, Zámocký pivovar, JAMA Brewery, Damian Gypsy Brewery, kočovné pivovary Hellstork a Unorthodox Brewing.

Podujatie sa koná v Starej tržnici v Bratislave od soboty 12. decembra od 18. do 24. hodiny a v nedeľu od 11. do 22. hodiny. Za pivo a jedlo sa bude platiť v hotovosti, nemusíte sa teda starať o výmenu žetónov.
Vstupenky na BeerFest v hodnote 2 eurá sú v predaji iba na mieste. Pripravené sú aj rôzne pivné súťaže, ako napríklad kvíz v rozoznávaní pivných štýlov, súťaž v pití piva, či súťaž o pivného siláka. Nebude chýbať ani dobré jedlo hodiace sa k pivu, či vianočné prekvapenia.

BeerFest spája všetkých, ktorí sa angažujú v obrane nezávislého slovenského piva. Hnutie PIivobrana bolo založené Asociáciou malých nezávislých pivovarov Slovenska (AMNPS) v roku 2012 preto, aby bránilo malé pivovary pred veľkými gigantmi. „Keď sme Asociáciu zakladali, na Slovensku bolo 7 malých pivovarov a členmi sa stali 4. Dnes je malých pivovarov cez 40 a v Asociácii je nás združených už 19. Som rád, že naša práca má zmysel a že samotná Pivobrana má už cez 4000 aktívnych členov a podporovateľov,“ priblížil vývin hnutia predseda AMNPS Ľubomír Vančo. Prvý ročník festu sa uskutočnil v roku 2013 v Banskej Bystrici, tento druhý bude v hlavnom meste.

One thought on “Vyznáš sa v pive? Predveď sa na Pivobrana BeerFest

Pridaj komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.