Zlatý Bažant najoceňovanejším pivom na Slovenskej pivnej korunke

Na súťaži Slovenská pivná korunka 2016 získal Zlatý Bažant osem prestížnych ocenení a stal sa tak najúspešnejším pivom spomedzi všetkých prihlásených.

Jubilejný desiaty ročník prestížnej degustačnej súťaže Slovenská pivná korunka 2016 sa niesol medzi filtrovanými pivami jednoznačne v znamení značky Zlatý Bažant. Vlajková loď z Hurbanova získala spolu až osem umiestnení na najvyšších priečkach, a pivné korunky si Zlatý Bažant odniesol zo všetkých vyhlásených kategórií.
Zlatý Bažant sa tak stal v konkurencii rekordných 152 pív z 29 slovenských pivovarov na súťaži jednoznačne najúspešnejším pivom a zisk ôsmich koruniek je pre značku zároveň najväčšou „žatvou“ ocenení v doterajšej histórii súťaže.

slovenska pivna korunka
Pivo Zlatý Bažant vynikalo medzi 152 vzorkami na Slovenskej pivnej korunke.

Degustovali profesionáli
O najlepších slovenských pivách rozhodla v tomto ročníku súťaže dvojdňová anonymná degustácia 32 profesionálnych pivných expertov, ktorá sa uskutočnila v Bratislave začiatkom mája 2016.
Zlatú pivnú korunku v najprestížnejšej kategórii – svetlých filtrovaných pív so stupňovitosťou do 12% experti udelili pivu Zlatý Bažant 12%, ktoré sa tak stalo najlepšou slovenskou “dvanástkou”.
Medzi svetlými filtrovanými desaťstupňovými pivami získal Zlatý Bažant 10% Striebornú pivnú korunku, a ďalšie striebro získalo pivo z Hurbanova v kategórii tmavých a polotmavých filtrovaných pív.

Nealko je trendy
Zlatý Bažant jednoznačne vynikal aj medzi radlermi a nealkoholickými pivami – v troch kategóriách získal až 5 ocenení na najvyšších priečkach. V kategórii alkoholických radlerov získal Zlatú pivnú korunku Zlatý Bažant Radler Citrón a Striebornú pivnú korunku Zlatý Bažant Radler Citrón- Baza-Mäta.
Medzi nealkoholickými radlermi bodoval obľúbený Zlatý Bažant Radler 0.0% – citrónovú príchuť degustátori zaradili na striebornú priečku a príchuť Citrón-Baza- Mäta ocenili bronzovou korunkou.
V kategórii nealkoholických pív získal Zlatý Bažant Nealko bronzové ocenenie.

zlatý bažant
Dve zlaté, štyri strieborné a dve bronzové korunky pre Hurbanovo.

“Je pre mňa nesmiernou cťou stáť pri historicky najväčšom úspechu našej vlajkovej lode na prestížnej súťaži Slovenská pivná korunka. Úspechy, ktoré so Zlatým Bažantom v poslednom období dosahujeme, sú jednoznačným dôkazom, že v pivovare Hurbanovo ideme správnou cestou. Konzumentom ponúkame najvyššiu kvalitu zo slovenských surovín, ktorá spolu s inováciami a pestrosťou portfólia nemá medzi slovenskými pivami konkurenciu. Som hrdý, že prívlastok najlepšie slovenské pivo, ktorý hurbanovskému pivu dlhodobo prisudzujú konzumenti v spotrebiteľských prieskumoch, dnes jednoznačne potvrdili aj pivní experti a degustátori,” povedal generálny riaditeľ HEINEKEN Slovensko Odin Goedhart.

slovenska pivna korunkaSúťaž Slovenská pivná korunka organizuje Slovenské združenie výrobcov piva a sladu od roku 2006. Jej prestíž a odborná kvalita sa každoročne zvyšuje s rastúcim počtom súťažiacich pivovarov a pív, pričom desiaty ročník bol z pohľadu prihlásených vzoriek pív rekordným. V desiatich kategóriách v anonymných degustáciách súťažilo 29 veľkých, malých, remeselných a reštauračných pivovarov, ktoré do súťaže nominovali 152 vzoriek pív. Slovenská pivná korunka sa každoročne organizuje pod záštitou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

zlaty bazant
Už ste ochutnali novinku z Hurbanova? O rok v hlavnej kategórii bude brať Bažant možno o korunku viac.

Aj novinka láka
Portfólio úspešných pív z Hurbanova tento rok doplnila novinka Zlatý Bažant ´73, ležiak inšpirovaný varným listom zo 16. apríla 1973. Dnes vieme, že ide o vydarený projekt a najmä chutné pivo, ktoré si získava čoraz väčšiu popularitu medzi konzumentmi. O retro pive s týmto menom sme písali v článku Najtajnejšie pivo na Slovensku. Bude to…

Pridaj komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.